به گزارش فارس، بعد از ظهر روز گذشته (جمعه) در حمله نیروهای امنیتی سعودی به تظاهرات مسالمت آمیز مردم در منطقه العوامیه، یک جوان عربستانی دیگر به ضرب گلوله نیروهای امنیتی و نظامی آلسعود به شهادت رسید، این درحالی است که روز پیش از آن هم یک جوان عربستانی دیگر در راهپیمایی معترضان در القطیف شهید شده بود.

مردم مناطق شرقی عربستان طی چند روز اخیر در اعتراض به شدت گرفتن سرکوب‌ها تظاهراتی به دعوت آیت الله شیخ " نمر آل نمر " برگزار کردند که حمله نیروهای سرکوب‌گر سعودی را به داشت.

تظاهرات‌های دو روز گذشته مناطق القطیف و العوامیه تنها دو شهید به همراه نداشت، بلکه چندین مجروح نیز از خود برجای گذاشت، شاهدان عینی در این‌باره تاکید می‌کنند: نیروهای امنیتی و نظامی آل‌سعود از تک تیراندازهای مستقر بر بام ساختمان‌ها برای سرکوب تظاهرات‌های مردمی استفاده می‌کنند.

این شاهدان درباره تعداد مجروحان تظاهرات‌های دو روز اخیر العوامیه و القطیف تاکید می‌کنند که تعداد مجروحان با اینکه ۲ نفر اعلام شده است، اما این رقم مورد تاکید نیست، چون بیمارستان‌های منطقه چنان تحت محاصره نیروهای نظامی سعودی قرار گرفته که بیش از هر چیز به پایگاه نظامی تبدیل شده‌اند، به همین دلیل مجروحان از مراجعه به بیمارستان برای درمان خود امتناع می کنند.

برخی منابع عربستانی تاکید کرده‌اند که طی تیراندازی و حمله ۲ روز گذشته نیروهای امنیتی و نظامی آل‌سعود به تظاهرات‌کنندگان سعودی حدود ۲۰ نفر از جمله یک کودک زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم اعلام شده است.

همچنین فعالان عربستانی از گسترش دامنه اعتراض‌ها علیه رژیم سعودی خبر ‌داده و در این‌باره اعلام کرده‌اند که در شهر " جده " اعتراض‌هایی انجام شده و در این راه شماری بازداشت شده‌اند، ‌ اما رژیم سعودی به شدت مانع هرگونه اطلاع رسانی شده و هر کس در این راه تلاش کند، اوضاع را به اطلاع برساند، فورا بازداشت می‌شود.

این فعالان همچنین از وقوع برخی اعتراض‌ها در " ریاض "، پایتخت عربستان نیز سخن گفته و تاکید کرده‌اند که در این شهر نیز شماری از مردم به خیابان‌ها ریخته و خواستار حقوق بر حق خود شده‌‌اند که تعدادی از آنها بازداشت شده و هم اکنون موجی از خشم سراسر مناطق عربستان را فرا گرفته است