به گزارش افکارنیوز،

تقریبا روزی نیست که نشانه‌هایی از عادی‌سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی ملاحظه نشود. 

 یک سفیر سابق رژیم صهیونیسی گفته بود که عربستان سعودی روند عادی‌سازی روابط کشورهای عربی خلیج فارس با اسرائیل را به‌ویژه از زمان روی کار آمدن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی رهبری می‌کند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی طی دو روز گذشته ویدئویی را به اشتراک گذاشته‌اند که از وجود برخی از محصولات یک شرکت پتروشیمی عربستان در سرزمین‌های اشغالی حکایت دارد.

از سوی دیگر فعالان شبکه‌های اجتماعی در توئیتر نیز عکس یک محصول لبنی متعلق به شرکت "المراعی" عربستان را در یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین منتشر کرده‌اند.

گفتنی است که شرکت سعودی المراعی به دلیل بحران در روابط عربستان با قطر متحمل ضررهای زیادی شده است.

توزیع کالاهای عربستانی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در حالی است که اتحادیه اروپا با ورود محصولات شرکت‌های صهیونیست‌نشین موجود در قدس شرقی، ارتفاعات جولان و کرانه باختری اشغالی مخالفت کرده است.

در ماه گذشته نیز شرکت "إیر بی أن بی" آمریکا که یک شرکت خدماتی در حوزه اجاره مسکن از طریق اینترنت به شمار می‌رود از شهرک‌های صهیونیست‌نشین موجود در کرانه باختری خارج شده و دلیل خروج خود را وجود این شهرک‌ها در کانون درگیری بین اسرائیلی‌ها و فلسطینیان ذکر کرده است.

عادی‌سازی روابط بین عربستان و اسرائیل چیز جدیدی نیست و بسیاری درباره دوستی دیرینه تل‌آویو و ریاض نوشته‌اند و این در حالی است که روابط آل سعود و صهیونیست‌ها در حال علنی شدن است.