به گزارش افکارنیوز،

«محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی در حاشیه نشست گروه بیست به میزبانی آرژانتین با شماری از سران کشور‌های شرکت کننده در این نشست دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گزارش داد که بن سلمان امروز (شنبه) با «مائوریسیو ماکری»، رئیس جمهوری آرژانتین دیدار کرده است.

ولی عهد سعودی بعد از این دیدار، با «ترزا می» و «جوزپه کونته»، نخست وزیران انگلیس و ایتالیا نیز دیدار کرد.

این دیدارهای، ولی عهد سعودی در حالی صورت می‌گیرد که رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه از پیش اعلام کرده بودند که با بن سلمان قرار دیدار ندارند.

دونالد ترامپ امروز شنبه به صورت سرپایی و صرفا در حد گفتگو و احوال پرسی با محمد بن سلمان دیدار کرده است. به گفته ترامپ این در این دیدار خبری از «رایزنی» نبود.

خبرگزاری فرانسه نیز ساعتی پیش اعلام کرد که بن سلمان بعد از پایان نشست جی بیست قصد دارد فردا (یکشنبه) به الجزائر سفر کند.

روزنامه الغد اردن نیز دیروز گزارش داد که، ولی عهد سعودی به این کشور سفر کرده و با «عبدالله دوم»، پادشاه اردن دیدار خواهد کرد.

بن سلمان قبل از سفر به آرژانتین، به منظور تقویت وجه مخدوش شده خود بعد از قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری سعودی که همه شواهد دالّ بر آمریت او در این قتل است، سفری دوره‌ای از امارات شروع کرد و سر از مصر و تونس درآورد.

با این حال، اعتراض‌ها در مصر و تونس به سفر، ولی عهد سعودی شدت گرفت؛ به گونه‌ای که او مجبور شد سفر خود در تونس را کوتاه کرده و بعد از چهار ساعت، بدون برگزاری کنفرانس خبری این کشور را ترک کرد.