به گزارش افکارنیوز،

فعالان سیاسی و رسانه‌ای لبنان و تعدادی از جوانان یمنی و فلسطینی و لبنانی در این کشور در اعتراض به سیاست‌های جنگ افروزانه رژیم آل سعود در برابر سفارت این کشور در بیروت تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

تجمع کنندگان خواستار پایان دادن به کشتار مردم یمن به دست ائتلاف متجاوزان شدند، چنانچه بر ضرورت مجازات نظام سعودی و محکومیت این نظام در تمامی محافل بین المللی تاکید کردند.

این تجمع با فراخوان تعدادی از جوانان یمنی، فلسطینی و لبنانی برگزار شد و تجمع کنندگان با سردادن شعارها و در دست داشتن دست‌نوشته هایی، سکوت محافل بین الملل در طول بیش از سه سال گذشته را محکوم کردند.

"ماجد وشلی" فعال سیاسی یمنی در این تجمع به خبرنگاران گفت، اگر این جنگ که در آن با حمایت‌های لجستیکی و اطلاعاتی آمریکا و انگلیس، بیش از پانصد هزار حمله هوایی از طرف نظام سعودی انجام شده است، جنگ بیهوده‌ای است باید به این سئوال پاسخ داده شود که جایگاه قانون بین الملل و حقوق بشر کجاست؟

در ادامه مروه حسن هماهنگ کننده این تجمع به خبرنگاران گفت، ما از مردم یمن در مبارزه برای دستیابی به آزادی و حق تعیین سرنوشت حمایت می کنیم، تجاوز نظامی به این کشور را که نظام‌های ارتجاعی، تکفیری و تروریستی به فرماندهی عربستان و با حمایت امپریالسیم آمریکا، فرانسه و انگلیس در آن نقش دارند محکوم می کنیم.

تجمع کنندگان اتفاقات در یمن را جنایاتی زشت خواندند و خواستار مجازات نظام سعودی شدند.

علیاء محمد فعال فلسطینی در این تجمع گفت، اینجا جمع شدیم تا خواستار توقف جنگ علیه یمن و مجازات متجاوزان به این کشور شویم، این تجاوز روی دیگری از صهیونیزم است اگر چه زبان و شکل متفاوتی دارد.