افکار نیوز به روایت پرس تی وی :
ام جی روزنبرگ می‌گوید: " روشن است که اسرائیل و پیروان کمپ نومحافظه‌کاران آن در امریکا در حال افزایش فشارهای خود بر دولت اوباما هستند تا به ایران حمله کند یا به اسرائیل اجازه چنین کاری را بدهد. "

روزنبرگ، مدیر پیشین بخش سیاست در انجمن سیاست اسرائیل، این اظهارات را در مقاله‌ای درباره حمله نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران بیان کرد.

در این مقاله آمده است، دلیل اصلی پیش‌بینی او انتخابات ریاست جمهوری در امریکاست که قرار است نوامبر ۲۰۱۲ در این کشور برگزار شود.

وی تصریح کرد: " امسال زمان برگزاری انتخابات است. هیچ‌کس به بنیامین نتانیاهو[نخست وزیر اسرائیل] در سال انتخابات جواب منفی نخواهد داد. "

روزنبرگ همچنین در ادامه به نشست آتی کمیته امور عمومی امریکا و اسرائیل " آیپک " اشاره کرد و نوشت: " اشتیاق به جنگ در ماه مارس یعنی هنگامی که آیپک کنفرانس سالانه خود را برگزار می‌کند به اوج خود خواهد رسید. "

آیپک که نقشی بانفوذ و انکارناپذیر در سیاست‌های امریکا دارد، از سیاست‌های اسرائیلی در کنگره و شاخه اجرایی کاخ سفید حمایت می‌کند.

این گروه از همه اعضای کنگره می‌خواهد از اسرائیل در چارچوب کمک‌های خارجی حمایت کنند.

امریکا و رژیم اسرائیل با این ادعا که برنامه ‌هسته ای تهران جنبه نظامی دارد و از مسیر صلح‌آمیز خود خارج شده است، همواره جمهوری اسلامی را با " گزینه " نظامی تهدید کرده‌اند.
جمهوري اسلامي همواره اين ادعاها را رد کرده است.