به گزارش افکار نیوز به روایت مهر، خبرگزاری سوریه(سانا)، آمار تلفات انفجارهای تروریستی روز گذشته در حلب را ۲۸ کشته و ۲۳۵ مجروح اعلام کرد.

از سوی دیگر، وزارت کشور سوریه در بیانیه ای تاکید کرد اقدامات تروریستی در تمام اشکال آن، هرگز طرفهای ذیربط را از ادامه وظیفه خود برای حفظ امنیت و نظم و ریشه کنی تروریسم و پیگرد تمام جنایتکاران بازنخواهد داشت.

از سوی دیگر وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه هایی برای دبیران کل سازمانهای ملل متحد، همکاری اسلامی، اتحادیه عرب و شورای حقوق بشر تاکید کرد دو انفجار تروریستی اخیر در حلب در چارچوب حمله و برنامه ظالمانه ای قرار دارد که سوریه در معرض آن قرار دارد و این طرح با حمایت مالی برخی کشورهای منطقه انجام می شود.

از سوی دیگر حزب بعثسوریه، انفجارهای تروریستی حلب را نشان دهنده حالت ورشکستگی منادیان قتل و جنایت و عمق حقد و کینه آنها دانست.

همچنین احزاب و اتحادیه ها و سندیکاها و هیئتهای سیاسی و حقوقی، دو انفجار تروریستی اخیر در حلب را محکوم و بر همبستگی خود با سوریه در مقابله با توطئه ها تاکید کردند.

سانا همچنین گزارش داد طرفهای ذیربط، ۱۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد منفجره را در یکی از مزارع حلب کشف کردند.

خبرگزاری سوریه همچنین از پیام تبریک بشار اسد رئیس جمهوری سوریه برای همتای ایرانی خود به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد.