به گزارش افکارنیوز،

بر اساس یک نظرسنجی انجام شده توسط Ifop-Fiducial برای رسانه‌های فرانسوی "پاری ماچ" و "سود رادیو" که نتایجش امروز سه شنبه منتشر شد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و ادوار فیلیپ، نخست وزیر این کشور با تشدید اعتراضات اخیر در فرانسه علیه افزایش قیمت سوخت، شاهد کاهش محبوبیتشان به سطح جدیدی بوده‌اند.

در این نظر سنجی که چند روز پیش انجام شده، محبوبیت ماکرون با شش درصد کاهش نسبت به نظرسنجی مربوط به ماه قبل به ۲۳ درصد کاهش یافته است. محبوبیت ادوار فیلیپ هم با ۱۰ درصد کاهش نسبت به نظرسنجی قبلی به ۲۶ درصد رسیده است.

اکنون این میزان محبوبیت معادل محبوبیتی است که فرانسوا اولاند رئیس جمهور قبلی این کشور در اواخر ۲۰۱۳ داشت. اولاند با کسب کمترین میزان محبوبیت یک رئیس جمهور در تاریخ فرانسه تبدیل به "نامحبوب‌ترین رئیس جمهور" در تاریخ این کشور شد.

تظاهرات "جلیقه زردها" نخستین بار در ۱۷ نوامبر در اعتراض به افزایش قیمت سوخت در فرانسه برگزار شد و از آن زمان تا کنون تبدیل به یک جنبش اعتراضی گسترده و قیامی بر ضد ماکرون شده است.

در تاریخ اول دسامبر اعتراضات در پاریس به خشونت فراوان کشیده شد و در این خشونت‌ها خسارات فراوانی به بنای طاق نصرت پاریس و خیابان شانزه لیزه وارد شد.