به گزارش افکارنیوز،

"دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، گفت‌وگوها بین روسیه و ایالات متحده با وجودیکه مسائل بسیار مهم و راهبردی برای بحث وجود دارد و هر دو کشور به اصطلاح "مشق شب" خود را انجام داده‌اند، گسترش نیافته است.

وی یادآور شد: «متاسفانه این گفت‌وگوها برغم طرح‌های مشخصی برای ادامه مذاکرات و مسائل بسیار مهم و راهبردی برای بحث، اخیرا در آخرین لحظه لغو شده‌اند و این مشکل به تقصیر طرف روسی نبوده است.»

پسکوف همچنین گفت: روسیه ممکن است به ارسال گاز از طریق خاک اوکراین پس از تکمیل خط لوله گاز «جریان شمالی-2»همچنان ادامه دهد. به گفته وی، پیش از این نیز رئیس جمهوری روسیه این مسئله را بیان کرده و گفته است که صحبت بر سر قطع ترانزیت گاز از اوکراین نیست.

سخنگوی کرملین در پاسخ به سئوال دیگری، سفر امروز (4دسامبر) نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به روسیه را تایید کرده و یادآور شد که مذاکرات رهبران دو کشور بصورت دوجانبه فردا انجام خواهد گرفت.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در واکنش به سئوالی درباره سرنوشت ملوانان و کشتی‌های اوکراینی بازداشت شده در تنگه کرچ نیز گفت، نمی‌تواند به این سئوال پاسخ دهد و برای این منظور باید به ارگان‌ها و مقامات مسئول مراجعه شود.

پسکوف همچنین اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه در مذاکرات چهارجانبه درباره حل و فصل اوضاع سوریه، با مشارکت رهبران ترکیه، فرانسه و آلمان شرکت خواهد کرد. این مذاکرات به احتمال زیاد در استانبول برگزار می‌شود.