به گزارش افکارنیوز،

«صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت درباره احتمال بحرانی شدن وضعیت بی‌ثبات در منطقه هشدار داد و از همگان خواست تا این خطرات را که زمینه‌ساز مداخله‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است، درک کنند.

امیر کویت گفت، درگیری‌های کنونی در منطقه تأثیرات مضر و مخربی بر امنیت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ملت‌های آن خواهد داشت.

وی تأکید کرد که هدف کویت آشتی و بازگردان امنیت و ثبات به منطقه است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، امیر کویت همچنین شورای همکاری خلیج‌فارس را الگویی برای تحقق همکاری سازنده در سطح گسترده بین امت عربی برشمرد.

وی همگان را به پیروی از خط‌مشی کویت برای آرام‌سازی اوضاع و اجتناب از جنگ لفظی سخیف به منظور مهار بحران در منطقه فراخواند و گفت که آنچه باعث اتحاد کشورهای حاشیه خلیج‌فارس می‌شود بسیار قوی‌تر از آن چیزی است که باعث تفرقه آنها می‌شود.

صباح الاحمد در ادامه بر ضرورت ابقای شورای همکاری خلیج‌فارس به عنوان نماد امنیت و آسایش و رمز موفقیت و افتخارات تأکید کرد.

سه عضو شورای همکاری خلیج‌فارس (عربستان، امارات و بحرین) به اضافه مصر از یک سال و نیم قبل روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و بر شروط ۱۳‌گانه خود از جمله کاهش روابط دوحه با ایران، تعطیلی شبکه الجزیره و توقف حمایت قطر از اخوان‌المسلمین و حماس، برای ازسرگیری روابط با قطر تأکید دارند.

امیر کویت از زمان آغاز بحران در روابط کشورهای مذکور، میانجی‌گری برای آشتی دادن این کشورها را آغاز کرده اما تلاش‌های وی تا کنون راه به جایی نبرده است.