به گزارش افکارنیوز،

نیکلاس مادرو» رئیس‌جمهور ونزوئلا که شب گذشته «کاراکاس» را به مقصد مسکو ترک کرده بود، عصر امروز وارد روسیه شد.

مادرو، شب گذشته در صفحه توئیتر خود نوشت: «در راه فدراسیون روسیه هستیم تا روابط دیپلماتیک و پیوند‌های دوستی دو کشور برادر را توسعه دهیم.»

سفر رئیس‌جمهور ونزوئلا به روسیه دو روز پس از سخنان تهدیدآمیز «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا در خصوص لزوم برکناری نیکلاس مادرو صورت می‌گیرد. «جیمز متیس» روز یکشنبه گذشته، در انجمن «دفاع ملی ریگان» با اشاره به بحران اقتصادی ونزوئلا در خصوص رئیس‌جمهور این کشور گفت: «ستمگری که باید برکنار شود».

او توضیحی در خصوص نقش آمریکا در این برکناری نداد، اما گفت که مردم ونزوئلا به همراه کشور‌های همسایه باید این کار را پیش ببرند.

«نیکلاس مادرو» روز گذشته (دوشنبه) میهمان سفر یک روزه اردوغان به کاراکاس بود. رئیس‌جمهور ترکیه که از پاراگوئه خود را به ونزوئلا رسانده بود، در سخنانی در جمع تجار دو کشور با رد تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا گفت: «مشکلات را نمی‌توان با تنبیه یک ملت پیش برد، با چنین اقداماتی که قواعد تجارت بین‌الملل را نادیده می‌گیرد، مخالفیم».

ونزوئلا از مشکلات شدید اقتصادی و همچنین رکود پنج ساله رنج می‌برد و طبق گزارش سازمان ملل در ماه گذشته، از سال ۲۰۱۵ تا کنون بیش از سه میلیون ونزوئلایی این کشور را به مقصد کشور‌های آمریکای لاتین ترک کرده‌اند. «نیکلاس مادرو» تحریم‌های آمریکا را عامل اصلی وضعیت وخیم اقتصادی می‌داند و تلاش دارد اتحاد خود با روسیه و کشور‌های دوست را توسعه دهد، اما مخالفان وی مدعی هستند که سیاست‌های اقتصادی سوسیالیستی بازمانده از دوره «هوگو چاوز» مسبب اصلی وضع موجود است.