به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت رئیس کارکنان کاخ سفید بالاترین سمتی است که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در کاخ سفید منصوب می شود. اکنون که جان کِلی، رئیس کنونی کارکنان کاخ سفید، قرار است در کمتر از یک ماه این سمت را ترک کند، ترامپ به دنبال انتخاب جانشینی برای اوست. اما به نظر می رسد افراد زیادی تمایل ندارند این پست را بپذیرند.

در ادامه گزارش اسپوتنیک آمده است پس از آنکه اعلام شد کِلی قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه ترامپ نیک آیرس، رئیس دفتر مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، را برای تصدی این سمت در نظر گرفته است، اما آیرس می گوید او نیز به زودی کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

عزل و نصب های بیشمار و غیرمعمول در کاخ سفید که از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا رواج داشته تمسخر کاربران فضای مجازی به ویژه کاربران توئیتر را در پی داشته است. اعلام خبر کناره گیری کِلی و انتشار گزارش هایی درباره اینکه کسی حاضر نیست پست او را قبول کند، بهانه دیگری به دست کاربران توئیتر داده است تا دولت ترامپ را به سخره بگیرند و گزینه های موردنظر خود را که گاهاً بسیار عجیب و مضحک هستند برای این سمت پیشنهاد کنند.

یکی از کاربران توئیتر در پیامی نوشت نخستین کسی که به درخواست ترامپ برای تصدی این سمت بله بگوید، رئیس کارکنان کاخ سفید خواهد شد.

یکی دیگر از کاربران نیز در پیامی تمسخرآمیز از طرف ترامپ نوشت: هی، چه کسی می خواهد رئیس دفتر من، دادستان کل و یا نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد باشد؟

رئیس کارکنان کاخ سفید مدتهاست که با رئیس جمهور آمریکا اختلافات جدی دارد. پیش‌تر گزارش‌های زیادی درباره درگیری‌های لفظی آنها منتشر شده بود. شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا روز جمعه به نقل از برخی منابع اعلام کرد ترامپ و کِلی چندین روز است که دیگر با یکدیگر حرف هم نمی‌زنند. ترامپ چند روز پیش، پس از اعلام کناره گیری قریب الوقوع جان کلی از ریاست کارکنان کاخ سفید، اعلام کرد در حال گفتگو با چندین نفر برای جانشینی کلی است.

از سوی دیگر، گزارش هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات اف بی آی درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، با جان کِلی دیدار داشته و سؤالاتی را درباره این پرونده از وی پرسیده است.

بسیاری از افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا تاکنون در جریان تحقیقات درباره پرونده تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روس ها، مورد سوء ظن و بازجویی قرار گرفته اند. مایکل کوهن، وکیل شخصی ترامپ، چندی پیش به دروغگویی به کنگره درخصوص پروژه های تجاری ترامپ در مسکو اعتراف کرد. کوهن که بر روی تنظیم قراردادی به منظور پروژه ساخت برج ترامپ در پایتخت روسیه کار می کرد، پیش تر در جلسه استماعی کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا، شهادت داده بود که مذاکرات برای انعقاد این قرارداد ژانویه سال 2016 میلادی، پیش از آغاز رقابت های ریاست جمهوری آمریکا، متوقف شده بود. این در حالی است که او اواخر ماه نوامبر سال جاری اعتراف کرد تصمیم گیری ها در این باره تا ژوئن سال 2016، زمانی که ترامپ عنوان نامزد حزب جمهوری خواه را در این انتخابات یدک می کشید، ادامه پیدا کرده بود.