به گزارش افکارنیوز،

چارلز شومر، رهبر دموکرات‌های سنا و نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای مشترک پیش از دیدار امروز سه‌شنبه با دونالد ترامپ تاکید کردند: رئیس‌جمهوری آمریکا به خوبی متوجه شده است که پیشنهادش برای ساخت دیوار رای کافی برای تصویب در مجلس نمایندگان آمریکا و سنا به دست نمی‌آورد و نباید این مانعی در مسیر یک توافق دو حزبی شود.

آنها می‌گویند، جمهوری‌خواهان و نه دموکرات‌ها باید به خاطر تعطیلی دولت مورد سرزنش قرار بگیرند زیرا ترامپ روی ساخت دیوار مرزی با مکزیک اصرار دارد که از ۱.۶ میلیارد دلاری که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها اوایل امسال در کمیته اعتبارات سنا روی آن توافق کردند، بالاتر است.

رهبران حزب دموکرات در کنگره آمریکا می‌گویند: جمهوری‌خواهان هنوز کنترل مجلس نمایندگان آمریکا، سنا و کاخ سفید را در دست دارند و آنها این قدرت را دارند تا مانع از تعطیل شدن دولت شوند. کشور ما نمی‌تواند مانع تعطیل شدن دولت ترامپ شود، خصوصا در این بازه زمانی مملو از تردید اقتصادی.

به گفته یک دستیار ارشد دموکرات، پلوسی و شومر از ترامپ می‌خواهند تا با معیار تامین مالی یک ساله برای وزارت امنیت داخلی یا معیار بلند مدت برای هفت لایحه باقیمانده تخصیص بودجه ناتمام موافقت کند. براساس فرجه یک‌ساله، ۱.۳ میلیارد دلار برای حصار و موانع مرزی تامین می‌شود که دقیقا برابر اعتباری است که کنگره در سال مالی ۲۰۱۸ تخصیص داد. رهبران جمهوری‌خواه پیش‌بینی می‌کنند که ترامپ این پیشنهاد را رد کند.