به گزارش افکارنیوز،

اظهارات شب گذشته امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه برای فرونشاندن بحران جلیقه ‌زردها با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد و اگرچه موافقینی داشت، ظاهراً احزاب اپوزیسیون را راضی نکرده است.

در همین راستا، «ژان لوک ملانشون» رهبر حزب چپگرای «فرانسه تسلیم‌ ناپذیر» و نامزد سابق ریاست جمهوری این کشور، خواستار تدام انقلاب مردم تا تقسیم عادلانه ثروت‌های ملی شد.

ملانشون در پاسخ به اعلام وضعیت اضطرار اقتصادی - اجتماعی از سوی ماکرون، از مردم خواست شنبه آینده نیز برای پنجمین هفته متوالی در نقد سیاست‌های اقتصادی دولت پاریس به خیابان‌ها بیایند.

وی ابراز امیدواری کرد که پرده پنجم از این انقلاب مدنی به تحولی عظیم منجر شود.

با این حال وی تاکید کرد که تصمیم‌گیری در خصوص ادامه اعتراضات با مردم خواهد بود.

این درحالی است که جناح راست افراطی فرانسه به رهبری «مارین لوپن» نیز ماکرون را ناآگاه به مسائل جامعه ارزیابی کرده است که حاضر نیست مدل اقتصادی سیاسی مورد نظرش را تغییر دهد. مارین لوپن گفته است که مدل ماکرون که شامل «جهانی شدن وحشی»، «رقابت ناعادلانه»، «مبادلات بازار آزاد گسترده» و «مهاجرت وسیع» است، پیامدهای اجتماعی و فرهنگی برای فرانسه دارد و باید تغییر کند.

گفتنی است ماکرون در سخنرانی ۱۳ دقیقه ای خود خطاب به ملت فرانسه، با وعده افزایش حداقل دستمزد و اعطای امتیازات مالیاتی تلاش کرد تا از آتش خشم معترضان موسوم به «جلیقه زردها» بکاهد