به گزارش افکارنیوز،

یک دانش آموز در شهر لیون فرانسه از پلیسی که وی را در جریان اعتراضات هفته گذشته به سیاست‌های آموزشی امانوئل ماکرون زخمی کرده بود به دادگاه شکایت کرد.

بر اساس گزارش این روزنامه، دانش آموز مذکور ۱۵ سال دارد و این پلیس را متهم به «استفاده عمدی از خشونت» کرده است.

این دانش آموز با خطر از دست دادن چشم چپ خود مواجه است.

از سوی دیگر، رسانه‌های فرانسه به نقل از وزارت کشور گزارش کردند که بیش از ۷۰۰ دانش آموز دبیرستانی که در اعتراض به سیاست‌های آموزشی دولت امانوئل ماکرون دست به تظاهرات زده بودند، توسط نیرو‌های امنیتی این کشور بازداشت شده اند.

گفتنی است دانش آموزان از روز دوشنبه گذشته در بسیاری از شهر‌های فرانسه دست به تظاهرات زده و اتحادیه‌های دانش آموزان نیز بر تداوم اعتراضات تاکید می‌کنند.

گفتنی است حدود ۲۸۷ هزار نفر از مردم فرانسه تحت عنوان «جلیقه زردها» سازماندهی شده و از روز شنبه ۱۷ نوامبر سال جاری در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر اعمال تعرفه اضافی بر سوخت مایع صد‌ها خیابان در سراسر این کشور را بستند.

اعتراضات جلیقه زرد‌ها با وجود اظهارات مقامات دولت فرانسه مبنی بر اینکه تعرفه اضافی بر سوخت مایع در سال آینده لغو خواهد شد، امروز نیز ادامه دارد.

معترضان در واکنش به سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور به خیابان‌ها آمده و خواهان استعفای وی شده اند.

پیش از ظهر امروز اعلام شده بود که هر چند «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه برای آرام کردن اوضاع کشورش با نمایندگان اتحادیه‌های مختلف کارگری دیدار و وعده‌هایی را به مردم داد؛ اما سندیکای اتحاد ملی دبیرستانی‌ها در پی سخنان دیروز رئیس جمهوری فرانسه، امروز را «سه‌شنبه سیاه» اعلام کردند و دست به اعتصاب زدند.

اعتراضات جلیقه زرد‌ها در فرانسه وارد پنجمین هفته خود شده و تمهیدات دولت ماکرون برای فرونشاندن اعتراضات تا کنون راه به جایی نبرده است.