به گزارش افکارنیوز،

نخست وزیر انگلیس که برای گفتگو با سران اروپا بر سر برگزیت به مقر اتحادیه اروپا سفر کرده از جمله اهداف خود را از این سفر فراهم آوردن شرایط و ابزار لازم به منظور جلب اعتماد نمایندگان مجلس عوام این کشور دانست و افزود توافق برگزیت بهترین و تنها توافق موجود است.

ترزا می ‌در گفتگو با خبرنگار این شبکه در بروکسل گفت: «کاری که من در یک روز گذشته اینجا در اروپا دارم انجام می‌دهم همان چیزی است که به پارلمان قول دادم و گفتم انجام می‌دهم؛ با دیگر سران اروپا درباره‌ی نگرانی‌هایی که در پارلمان درباره‌ی پشتوانه مطرح شده گفتگو می‌کنم.»

وی افزود: «در صبحانه کاری با نخست وزیر (هلند) روته دیدار کردیم؛ نهار را با صدراعظم مرکل، صرف کردیم؛ امشب هم با دونالد توسک و یونکر ملاقات خواهم داشت. آنچه که در این دیدار‌ها بر من آشکار شد این است که عزم و اراده‌ی مشترکی برای حل و فصل کردن این مشکل وجود دارد؛ فردا هم با تنی چند از سران اروپا دیدار می‌کنم و سپس به شورای اروپا باز می‌گردیم. توافقی که بر سر آن گفتگو کردیم توافقی است که به همه پرسی از مردم انگلیس احترام می‌گذارد و به نتیجه‌ی همه پرسی احترام گذاشته می‌شود و بهترین توافقی است که در اختیار داریم.»

نخست وزیر انگلیس گفت: «این توافق تنها توافق قابل دسترس است و موضوع پشتوانه که در پارلمان مطرح شده؛ این پشتوانه لزوما برای مردمی که در ایرلند شمالی زندگی می‌کنند تضمین کننده نیست و هر گونه نتیجه‌ای که ما بخواهیم و هر گونه رابطه‌ی احتمالی را در آینده بخواهیم ترسیم کنیم توافقی در اختیار نداریم که موضوع پشتوانه در آن گنجانده شده باشد؛ ما نمی‌خواهیم از پشتوانه استفاده شود و اگر استفاده شد می‌خواهیم اطمینان پیدا کنیم که موقتی خواهد بود. این‌ها موارد اطمینان بخشی است که در روز‌های آتی از سران کشور‌های اروپایی درخواست خواهیم کرد.»