به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از عملیات نظامی جدید این کشور که طی روز‌های آتی در شرق فرات شروع خواهد شد، خبر داد.

وی افزود: عملیات ما در شرق فرات (منطقه تحت تسلط کرد‌های سوریه) طی دو روز آینده شروع خواهد شد. ما اصرار داریم که منطقه شرق فرات امن باشد و امکان زندگی در آن وجود داشته باشد.

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی بیان کرد: عملیاتی طی روز‌های اندک آتی در شرق فرات آغاز می‌کنیم و هدفمان سربازان آمریکایی نیستند بلکه تروریست‌ها هستند.

وی گفت: آمریکا در موضوع منبج فریبکاری می‌کند و به نتیجه‌ای دست نیافته ایم. آن‌ها به دنبال گذرگاه تروریستی در مرز‌های ما هستند و شرکای راهبردی ما از جمله آمریکا بر عدم تروریست دانستن واحد‌های حمایت مردمی اصرار دارند.

اردوغان در نشست صنایع دفاعی این کشور در آنکارا سخن می‌گفت: در ادامه تاکید کرد: آنچه ما تا به امروز انجام داده ایم به مثابه گام‌های مقدماتی و اولیه بوده است و از هم اکنون پیشرفت سریع خواهیم داشت. ما طرح‌های دفاعی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار را دنبال می‌کنیم.

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما بر توان بالگرد بومی آتاک می‌افزایم و به تلاشهایمان برای توسعه جنگنده‌های بومی ادامه می‌دهیم. توصیه من به همه موسسات و نهاد‌ها این است که هر محصول یا مستلزماتی که ضرورت آنچنانی ندارد وارد نکنند.