به گزارش افکارنیوز،

رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا سندی منتشر کرده که نشان می‌دهد مایکل فلین، مشاور سابق ترامپ به مأموران پلیس فدرال، اف‌بی‌آی دروغ گفته است.

فلین در گفتگویی که مأموران اف‌بی‌آی ژانویه ۲۰۱۷ با او داشته‌اند درباره جزئیات دیدارش با «سرگئی کیسلیاک»، سفیر وقت روسیه در آمریکا اظهارات خلاف واقع مطرح کرده است.

سند تازه منتشر شده نشان می‌دهد فلین در گفتگو با مأموران اف‌بی‌آی تلاش کرده گفتگو‌هایی که با کیسلیاک درباره رأی روسیه به قطعنامه شورای امنیت درباره شهرک‌سازی‌های اسرائیل داشته را کم‌اهمیت جلوه دهد. فلین تلاش کرده روسیه را متقاعد کند به آن قطعنامه رأی مخالف دهد یا دست‌کم رأی به آن را به تأخیر بیندازد.

این یادداشت نشان می‌دهد مأموران اف‌بی‌آی به فلین چندین بار درباره تبعات دروغگویی در این باره هشدار داده‌اند و تلاش کرده‌اند از او بخواهند برای پاسخ به سئوالات به حافظه‌ای مراجعه کند و جزئیات را مرور کند. فلین، علی‌رغم این تلاش‌ها ترجیح داده اظهارات خلاف واقع مطرح کند.

این در حالی است که برخی از طرفداران ترامپ ادعا کرده بودند مأموران اف‌بی‌آی سوالات را طوری مطرح کرده‌اند که فلین را به بیان اظهارات نادرست وادار کنند.