به گزارش افکارنیوز،

گفتنی است طرفین درگیری در یمن، پنجشنبه گذشته، بعد از مذاکرات یک هفته‌ای سوئد، با توقف نبرد و عقب‌نشینی از شهر بندری الحدیده موافقت کردند.

دیروز دوشنبه، انگلیس پیش نویس این قطعنامه را میان ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت اعم از دائم و غیردائم پخش کرد حال آنکه زمان دقیق رای‌گیری درباره آن، هنوز مشخص نیست.

این قطعنامه همچنین خواستار مشخص شدن نقش سازمان ملل در حمایت از سازمان بنادر دریای سرخ  برای مدیریت بنادر الحدیده، الصلیف و رأس عیسی است و از لزوم افزایش حضور سازمان ملل در این مناطق می‌گوید.

گفتنی است بنا بر اعلام دفتر مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، آتش بس در الحدیده از نیمه شب دوشنبه اجرایی شده است.

این در حالی است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه‌شب اعلام کرد که ائتلاف سعودی متجاوز به یمن ظرف ۴۸ ساعت گذشته و در آستانه آغاز اجرای آتش‌بس در الحدیده بر اساس توافق سوئد، ۷۹ حمله هوایی به مناطق مختلف یمن انجام داده است.

 بر اساس اعلام سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی بیش از ۱۰ بار سعی داشتند با انجام حملات توپخانه‌ای و موشکی به مناطق مختلف الحدیده نفوذ کنند.