به گزارش افکارنیوز،

"محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با الجزیره گفت که ائتلاف متجاوز سعودی پیش از آغاز آتش‌بس به شدت حملات هوایی خود را افزایش داد.

وی تاکید کرد که تنها پیروز آتش‌بس در الحدیده، ملت یمن است.

عبدالسلام همچنین در پیامی در صفحه فیسبوک خود تاکید کرد که جنبش انصارالله به توافق آتش‌بس استکهلم که دبیر کل سازمان ملل آن را اعلام کرد پایبند خواهد بود.

وی افزود که انصارالله نام سه نفر از نمایندگان خود برای حضور در کمیسیون هماهنگی سازمان ملل را اعلام کرده است.

ساعتی پیش آتش بس در الحدیده یمن بر اساس توافق سوئد آغاز شد.

سازمان ملل نیز اعلام کرد که کمیته مشترک مسئول بر اجرای توافق الحدیده فورا کار خود را آغاز خواهد کرد.

توافق بر سر شهر الحدیده و بندر راهبردی آن و نیز توافق درباره کاهش تنش در شهر تعز، مهم‌ترین دستاوردی بود که در چهارمین دور از مذاکرات طرف‌های یمنی در استکهلم سوئد حاصل شد. هیات‌های اعزامی به استکهلم هر چند نتوانستند درباره دیگر پرونده‌ها از جمله بازگشایی فرودگاه صنعا، بحران اقتصادی، آتش‌بس، بازگشایی گذرگاه‌های استان‌های مختلف برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و چارچوب سیاسی حل بحران یمن به توافق برسند اما توانستند با موافقت بر سر برگزاری دور دوم مذاکرات یعنی از اواخر ژانویه آینده، راهی برای حل مسائل باقیمانده بگشایند.

همچنین توافق درباره تبادل اسرا بین دو طرف درگیر اواخر ژانویه آینده اجرا می‌شود و بر اساس این توافق بیش از 400 نفر از دو طرف آزاد خواهند شد.

از سوی دیگر نیروهای دو طرف درگیر طی 45 روز از شهر الحدیده و بندر آن خارج شوند و کمیته‌ای ویژه متشکل از نمایندگان سازمان ملل و دو طرف درگیر بر این روند نظارت خواهند کرد.