به گزارش افکارنیوز،

حکومت عربستان سعودی مخالفت قاطع خود با موضع مجلس سنای آمریکا در قبال «محمد بن‌سلمان» ولیعهد را اعلام، و تأکید کرد که ادعاها و اتهام‌های آن علیه این شاهزاده بی‌اساس است.

روزنامه «عکاظ» سعودی نیز نوشت، ریاض 5 پیام شدیداللحن به مجلس سنا در ایالات متحده ارسال کرد که به ترتیب ذیل است:

-عدم مداخله در امور داخلی عربستان سعودی.

- عدم هرگونه تعرض به رهبری آن.

- عدم آسیب زدن به حاکمیت و جایگاه آن.

- عدم تاثیر گذاشتن به نقش رهبری منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور.

- خارج نشدن از روند عدالت در عربستان سعودی در ارتباط با قتل «جمال خاشقجی».

روز گذشته نیز، وزارت خارجه عربستان در واکنش به قطعنامه‌های سنای آمریکا علیه محمد بن‌سلمان، در بیانیه‌ای تأکید کرد: «پادشاهی عربستان تازه‌ترین مواضع سنای آمریکا، که بر پایه ادعاهای غیرواقعی بنا شده را محکوم، و قاطعانه اعلام می‌کند هیچ‌ دخالتی در اوضاع داخلی کشور خود را نمی‌پذیرد.»

این وزارتخانه افزود، موضع سنای آمریکا، که مبتنی بر ادعاها و اتهام‌های بی‌اساس علیه ریاض است، مداخله‌ای آشکار در امور داخلی عربستان به‌شمار می‌رود و باعث تضعیف جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی عربستان می‌شود.

طبق این گزارش، سنای آمریکا، پنجشنبه گذشته دو قطعنامه‌ تصویب کرد، که در یکی از آنها محمد بن‌سلمان مسئول قتل جمال خاشقجی معرفی شده و در قطعنامه دیگری، سناتورها خواستار پایان حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف سعودی در جنگ یمن شده‌اند.

در حالی این قطعنامه‌ها 2 ماه پس از قتل جمال خاشقجی تصویب شدند که در این مدت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا بر نامشخص بودن مسؤول مرگ خاشقجی تاکید داشته و از پادشاهی عربستان به عنوان متحد واشنگتن تمجید کرده است.