به گزارش افکارنیوز،

مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، امروز خطاب به اِمت سالیوان، قاضی فدرال ناحیه کلمبیا، اعلام کرد از این موضوع که دروغ گفتن به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) جرم محسوب می شود، آگاهی داشته است. فلین سال گذشته میلادی (2017) به جرم خود در این رابطه اعتراف کرده بود.

سالیوان که قرار است پس از برگزاری جلسه امروز دادگاه، حکم فلین را صادر کند، با لحن بسیار تندی او را خطاب قرار داد و گفت: بگذارید با شما صادق باشم. این جرم بسیاری جدی است. شما نه تنها به اف بی آی، بلکه به مقامات ارشد دولت جدید در حال تشکیل (دولت ترامپ) نیز دروغ گفتید. این قاضی همچین افزود: شما مأمور غیررسمی یک کشور خارجی بودید که به عنوان مشاور امنیت ملی برای رئیس جمهور آمریکا خدمت می کردید. سالیوان افزود می توان گفت شما کشورتان را فروختید.

سالیوان پس از این اظهارات تند، در اقدامی غیرمنتظره صدور حکم فلین را به تعویق انداخت.

بر اساس گزارش یکی از دادستان های این پرونده، فلین از زمان اعتراف به جرمش به طور جدی با رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، و همچنین در جریان تحقیقات در خصوص یک پرونده دیگر در وزارت دادگستری آمریکا همکاری کرده است. مشاور امنیت ملی سابق ترامپ احتمالا به همکاری های خود با دستگاه قضایی آمریکا ادامه خواهد داد.

پیش از برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات فلین، رابرت مولر سندی منتشر کرده که نشان می‌دهد او به مأموران اف‌بی‌آی دروغ گفته است. سند تازه منتشر شده بیانگر آن است که فلین در گفتگو با مأموران اف‌بی‌آی تلاش کرده گفتگو‌هایی که با سرگئی کیسلیاک، سفیر سابق روسیه در واشنگتن، درباره رأی روسیه به قطعنامه شورای امنیت درباره شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی داشته است را کم‌اهمیت جلوه دهد. فلین تلاش کرده است روسیه را متقاعد کند به آن قطعنامه رأی مخالف دهد یا دست‌کم رأی به آن را به تأخیر بیندازد.

این یادداشت نشان می‌دهد مأموران اف‌بی‌آی به فلین چندین بار درباره تبعات دروغگویی در این باره هشدار داده‌اند و تلاش کرده‌اند از او بخواهند برای پاسخ به سؤالات به حافظه‌اش رجوع و جزئیات را مرور کند. فلین، علی‌رغم این تلاش‌ها ترجیح داده است اظهارات خلاف واقع مطرح کند. این در حالی است که برخی از طرفداران ترامپ ادعا کرده بودند مأموران اف‌بی‌آی سوالات را طوری مطرح کرده‌اند که فلین را به بیان اظهارات نادرست وادار کنند.