به گزارش افکارنیوز،

ان.‎بی.‎سی.‎نیوز نوشته است که استون در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ یک تاجر چینی را به پرداخت کمک‌های مالی غیرقانونی به هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ متهم کرده بود.

مشاور سابق ترامپ و عضو باسابقه حزب در صلحنامه‎ای که در روز دوشنبه تکمیل شد، تایید کرد اطلاعات غلطی را در اینترنت منتشر کرده است.

پس از انتشار این خبر که برای نخستین بار توسط وال استریت ژورنال منتشر شد، استون ضمن رد اطلاعات منتشر شده در زمان انتخابات از «ونگویی» منتقد دولت چین که با نام مایلز کوک نیز شناخته می‌شود، عذرخواهی کرد.

در دادخواست ونگویی که در ماه می‌ ارائه شده، آمده است که وب سایت راست افراطی InfoWars وی را به کمک‌های سیاسی غیرقانونی به هیلاری کلینتون، جنایات مالی در آمریکا و تامین بودجه یک موسسه مخالف دولت توسط استیو بنن استراتژیست سابق ترامپ متهم کرده است.

این دادخواست ۱۰۰ میلیون دلار غرامت را مطرح کرده است.

استون ضمن اعتراف به دروغ پراکنی مدعی شد این اطلاعات غلط توسط سایر مشاوران ترامپ در اختیار وی قرار گرفته بود.

وی هم چنین اعلام کرد که ونگویی با عذرخواهی وی در صورت انتشار بیانیه عذرخواهی استون در InfoWars، فیس بوک، اینستاگرام و سایت شخصی استون و روزنامه‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست موافقت خواهد کرد.

این صلحنامه پس از آن به دست آمد که «رابرت مولر» اعلام کرد درصدد انجام بررسی درباره ارتباط استون با ویکی لیکس و ایمیل‌های هک شده حزب دموکرات در سال ۲۰۱۶ است.

از سوی دیگر، رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا گزارشی جدید منتشر کرد که جزئیات دروغگویی دیگر مشاور پیشین ترامپ را افشا می‌کند.

«مایکل فیلین» مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، اتهام دروغگویی به ماموران اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) را پذیرفته و حاضر به همکاری با مولر شده بود تا در حکم خود تخفیف بگیرد.

گزارش جدید مولر نشان می‌دهد که فلین درباره بی اطلاعی از اخراج دیپلمات‌های روس و بستن اماکن دیپلماتیک روسیه در آمریکا دروغ گفته است.

فلین همچنین پذیرفت که درباره درخواست خود از سفیر روسیه برای دادن رای مخالف به یک قطعنامه در شورای امنیت درباره شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی و یا به تاخیر انداختن آن دروغ گفته است.

فلین که از آغاز ریاست جمهوری ترامپ به سمت مشاور امنیت ملی منصوب شده بود، به دلیل ارتباط خود با مقام‌های روس مجبور شد یک ماه بعد استعفا دهد.

پرونده تحقیقات پیرامون دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا و احتمال تبانی کمپین انتخاباتی ترامپ با مسکو، رئیس جمهوری آمریکا را به شدت تحت فشار قرار داده است.

مولر تاکنون علیه برخی از مشاوران و نزدیکان ترامپ از جمله فلین، پال مانافورت و مایکل کوهن و همچنین بیش از بیست تبعه روس اعلام جرم کرده است.