به گزارش افکارنیوز،

دی میستورا گفت: «معتقدم که هنوز فاصله زیادی باید طی شود. باید فاصله زیادی در ماراتن تلاش‌ها برای تضمین یک بسته ضروری برای ایجاد یک کمیته قانونی جامع، متوازن و معتبر طی شود. باید راهی طولانی برای تعیین متوازن طرف‌های مذاکره و همچنین تهیه پیش نویس و زمینه رای گیری تحت نظارت سازمان ملل در ژنو طی شود.»

وی افزود: «من همچنین لازم است که بر روی این موضوع تاکید کنم که تصمیم سازمان ملل بر ادامه تلاش‌ها برای مردم سوریه و به نفع آن‌ها است. من در اینجا بر روی اهمیت اتحاد جامعه بین المللی برای به حرکت درآوردن یکباره فرآیند سیاسی که شورای امنیت آن تعیین کرده است و حرکت به جلو، تاکید می‌کنم.»

دی میستورا گفت: «این مذاکرات بخش کلیدی تلاش‌های گسترده ما به درخواست دبیر کل سازمان ملل برای ایجاد یک کمیته قانونی سوریه محور و تحت نظارت سازمان ملل است. ما قصد داریم که یک پیش نویس را برای تصویب کلی تهیه کنیم. این یک اصلاحیه قانونی است که سهم بسزایی در حل و فصل موضوع سوریه دارد و بیانیه نهایی سوچی در سی ام ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ را در متن فرآیند ژنو عملیاتی می‌کند و قطعنامه شماره ۲۲۵۴ شورای امنیت را اجرایی می‌کند.»

نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفت: «من خسته نیستم. من ناامید نیستم. در کارم من ناامید نشده ام و گرنه نباید میانجی باشم. شما نمی‌توانیم یک پزشک باشید و در برابر درمان بیماری‌ها ناامید شوید. البته من هم باید در برخی اوقات به زندگی شخصی خودهم توجهی داشته باشم. من یک فرد جایگزین خوب پیدا کرده ام که معتقدم نه تنها در راستای اقدامات ما تلاش خواهد کرد بلکه حتی بهتر هم عمل خواهد کرد.»

دی میستورا که در ۳۱ دسامبر از مقام خود کناره گیری می‌کند قرار است در روز پنج شنبه به شورای امنیت سازمان ملل گزارش دهد.