به گزارش افکارنیوز،

کوزوو که در گذشته بخشی از صربستان بود و در سال ۲۰۰۸ استقلال خود را اعلام کرد، در سال ۲۰۱۳ متعهد شد تا تمامی مسائل حل نشده با صربستان برطرف شوند، با این حال پیشرفت کمی در این زمینه حاصل شده است.

ترامپ در نامه خود که روز سه شنبه در پایگاه اینترنتی تاچی منتشر شد، نوشته است: «شکست در سرمایه گذاری در این فرصت منحصر به فرد، شکستی غم انگیز خواهد بود، همچنین بعید به نظر می‌رسد که فرصتی دیگر برای رسیدن به صلحی جامع دوباره و سریع فراهم شود.»

در ادامه این نامه نوشته شده است: «آمریکا در موفقیت کوزوو به عنوان یک کشور مستقل به شدت سرمایه گذاری کرده است.»

کاخ سفید واکنش فوری به این نامه نداشته است. همچنین سفارت آمریکا در کوزوو نیز به این نامه واکنشی نشان نداده است.

تنش‌های میان صربستان و کوزوو هفته گذشته با رای پارلمان کوزوو به تشکیل نیروی پنج هزار نفری آماده به رزم بالا گرفته است، همچنین یک هفته قبل از آن نخست وزیر صربستان اعلام کرده بود چنین اقدامی ممکن است منجر به مداخله نظامی صربستان شود.

در ماه ژوئن، تاچی اعلام کرد با استفاده از «تصحیح مرزها» به دنبال راه حلی با صربستان است، با این حال سیاست مداران و تحلیلگران در کوزوو باور دارند این موضوع به معنی تبادل اراضی است.

در حالی که انگلیس و آلمان از تغییرات مرزی استقبال نکرده اند، آمریکا گفته است اگر این موضوع مورد توافق صربستان و کوزوو قرار بگیرد، به چنین توافقی احترام خواهد گذاشت.

طبق نامه ارسالی ترامپ به تاچی، رئیس جمهور آمریکا از میزبانی از روسای جمهور صربستان و کوزوو در کاخ سفید به عنوان بخشی از چنین «توافق تاریخی» استقبال خواهد کرد.