به گزارش افکارنیوز،

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ای روسیه اعلام کرد که با بررسی فعالیت‌های شبکه خبری بی‌بی‌سی و وبسایت‌های اینترنتی آن، قانونی بودن اقدامات آن بر مبنای قوانین روسیه را تعیین خواهد کرد. این سازمان این اقدام را واکنشی به فشار انگلیس بر یک شبکه تلویزیونی روسی توصیف کرده است. سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های گروهی روسیه در بیانیه‌ای اظهار کرد، این بررسی‌ها واکنش روسیه به اظهارات سازمان تنظیم مقررات انگلیس موسوم به "آفکام" درباره قانون‌شکنی شبکه راشاتودی در برخی اخبار و برنامه‌های خود است.

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ای روسیه اظهار کرد: نتیجه بررسی‌های ما به طور جداگانه اعلام خواهد شد. آفکام پنجشنبه اعلام کرد که اعمال برخی تحریم‌ها علیه راشاتودی را در نظر دارد. تامین مالی شبکه راشاتودی از سوی روسیه صورت می‌گیرد. راشاتودی یافته‌های آفکام را تکذیب و اظهار کرده است که آفکام توضیحات این شبکه را نادیده گرفته و حقوق آن را رعایت نکرده است. مارگاریتا سیمونیان، سردبیر راشاتودی امروز، جمعه در پیامی توییتری اظهار کرد، آفکام قصد دارد مجوز پخش این شبکه در انگلیس را لغو کند.

رسانه‌های دولتی روسیه در روزهای اخیر از بی‌بی‌سی انتقاد کرده و آن را به تلاش برای اثبات دروغین دست داشتن مسکو در اعتراضات خیابانی فرانسه متهم کرده است. روسیه این ادعا را تکذیب می‌کند.