به گزارش افکارنیوز،

«جیمز متیس»، وزیر دفاع مستعفی آمریکا قرار بود هفته آینده برای گفت‌وگو درباره سوریه و ایران به فلسطین اشغالی سفر کند، اما بعد از تصمیمش برای استعفا این سفر را لغو کرده است.

متیس پنجشنبه، در بحبوحه جنجال‌ها بر سر تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا جهت خارج کردن نظامیان این کشور از خاک سوریه اعلام کرد قصد دارد از سمتش به عنوان وزیر دفاع آمریکا کناره‌گیری کند.

 رسانه‌های آمریکا چهارشنبه (۱۹ دسامبر/۲۸ آذر) به نقل از منابع آگاه گزارش دادند ارتش این کشور به دستور  رئیس‌جمهور «دونالد ترامپ» در تدارک خارج کردن نیروهایش از سوریه است. مقام‌های دولتی آمریکا ساعاتی بعد این گزارش‌ها را تأیید کردند.

گفته می‌شود رئیس‌جمهور آمریکا این تصمیم را بدون مشورت با اعضای شورای امنیت ملی این کشور از جمله جیمز متیس اتخاذ کرده است.

رژیم صهیونیستی از این تصمیم ناراضی است. تلاش «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم برای منصرف کردن ترامپ از خروج نظامیان آمریکا از سوریه بی‌حاصل بوده است.

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی که جمعه‌ شب پخش شد تصمیم ترامپ را «سیلی به صورت اسرائیل» خواند و خاطرنشان کرد حضور آمریکا در سوریه «تنها برگ چانه‌زنی» این رژیم در مذاکرات با روسیه برای جلوگیری از تثبیت حضور ایران در سوریه به شمار می‌رفته است.