به گزارش افکارنیوز،

مبنع نظامی میدانی سوریه اعلام کرد نیرو‌ها و خودرو‌های نظامی از مناطق مرکزی سوریه در حال عزیمت به طرف کرانه‌های جنوب رود فرات به ویژه به طرف منطقه الصالحیه نزدیک شهر مرزی البوکمال هستند.

منبع نظامی سوری تاکید کرد آغاز عزیمت نیرو‌ها به طرف منطقه الصالحیه با هدف تمهید مقدمات برای اجرای عملیات نظامی علیه مواضع و بقایای تروریست‌های داعش در این منطقه است.

منبع نظامی همچنین اعلام کرد استقرار این نیرو‌ها در جبهه‌های نبرد در کرانه‌های جنوبی رود فرات در روز‌های آینده و پیش از آغاز عملیات نظامی به طرف مواضع تروریست‌های داعش در ۵۵ کیلومتری منطقه التنف یا منطقه هجین در دیرالزور پایان خواهد یافت.

منطقه التنف در اشغال نظامیان آمریکایی و مزدوران آنان موسوم به «مغاویر انقلاب سوریه» (کماندو‌های انقلاب سوریه) و دیگران قرار دارد.

منبع نظامی سوریه درباره انتخاب شهرک الصالحیه برای استقرار نیرو‌های سوری اعلام کرد این شهرک در حد وسط دو هدف احتمالی عملیات ارتش سوریه قرار دارد و ستاد فرماندهی نظامی مقصد عملیات نظامی قریب الوقوع در شرق سوریه را تعیین می‌کند.

منبع میدانی تاکید کرد در عملیات نظامی قریب الوقوع در شرق سوریه نیرو‌های ویژه از گارد ریاست جمهوری، الفیلق الخامس اقتحام (سپاه پنجم یورش)، تیپ‌های ۱۱ و ۱۸ و برخی یگان‌های ویژه دیگر مشارکت خواهند داشت.