به گزارش افکارنیوز،

پلیس مغرب اعلام کرد یک باند قاچاق انسان در این کشور متلاشی شد و ۴ تن از اعضای آن بازداشت شدند.

 پلیس مغرب همچنین از دستگیری ۲۲ مهاجر آفریقایی که تلاش داشتند به صورت غیرقانونی به اسپانیا بروند، خبر داد.

پلیس قضایی شهر طنجه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد ماموران پلیس جمعه شب سه تبعه مغربی و از اعضای اصلی این باند جنایی و یک تبعه آفریقایی که نقش واسطه را ایفا می‌کرد، بازداشت کردند. میانگین سنی مظنونان بازداشتی بین ۲۴ تا ۴۴ سال است.

بر اساس آخرین آمار رسمی، ­نیرو‌های امنیتی مغرب از ابتدای ژانویه تا سپتامبر سال ۲۰۱۸ دست کم ۱۲۲ باند جنایتکار قاچاق انسان را متلاشی و از تلاش ۶۸ هزار نفر برای مهاجرت غیرقانونی به اروپا جلوگیری کردند.

این در حالی است که مقامات اسپانیا شش روز پیش از انهدام یک باند قاچاق انسان و بازداشت اعضای آن خبر دادند. اعضای این باند از ابتدای سال ۲۰۱۸ توانستند ۶۰۰ مهاجر مغربی را از طریق دریای مدیترانه وارد اسپانیا کنند.

گارد شهری اسپانیا در بیانیه‌ای تاکید کرد در سال ۲۰۱۸ دست کم ۱۳۶ نفر در چارچوب مبارزه با باند‌های قاچاق افراد بازداشت شدند.

اسپانیا دروازه اصلی ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا است و بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت از ابتدای سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۵ هزار مهاجر وارد این کشور شدند.

سازمان بین المللی مهاجرت تاکید کرد از ابتدای سال ۲۰۱۸ دست کم ۶۸۱ مهاجر در غرب دریای مدیترانه و در حین تلاش برای ورود به خاک اسپانیا کشته شدند.

این در حالی است که تعداد قربانیان مهاجران غیرقانونی در این بخش از دریای مدیترانه در سال ۲۰۱۷، ۲۲۴ تن اعلام شده بود.