به گزارش افکارنیوز،

«فضل ابوطالب» دبیرکل دفتر سیاسی جنبش انصارالله روز یکشنبه در ارزیابی گفتگو‌های صلح یمن در سوئد گفت که قطعنامه ۲۴۵۱ شورای امنیت سازمان ملل «واقعی‌تر» و «مثبت‌تر» از قطعنامه‌های سابق است.

وی که در جمع روسای احزاب سیاسی یمن سخنرانی می‌کرد، افزود: مقاومت و اراده ملت یمن و قهرمانی‌های ارتش یمن و انصارالله با بحران‌های دولت آمریکا و رژیم سعودی همزمان شد و این بحران‌ها نقش زیادی در موفقیت مذاکرات سوئد و ایجاد فضایی برای صدور قطعنامه ۲۴۵۱ داشته است.

به گزارش پایگاه خبری انصارالله، ابوطالب در ادامه خواستار خروج «مزدوران» مستقر در جبهه‌های ساحل غربی یمن و بازگشت به منازلشان شد و تاکید کرد که توافق سوئد حکم می‌کند که دست از جنگ در الحدیده بردارند، زیرا ادامه جنگ، آن‌ها را متحمل خسارت‌های سنگین جانی و مالی خواهد کرد.

دبیرکل دفتر سیاسی جنبش انصارالله ضمن تقدیر و تشکر از احزاب سیاسی و هیات مذاکره‌کننده صنعاء در گفتگو‌های صلح یمن در سوئد و تلاش آن‌ها برای توقف جنگ و رفع محاصره از شورای عالی سیاسی یمن در پیشبرد طرح شهید «صالح الصماد» با شعار «یک دست دفاع می‌کند و دست دیگر می‌سازد»، تمجید کرده است.

چهارمین دور گفتگو‌های صلح یمن در تاریخ ششم دسامبر جاری با حضور طرف‌های یمنی و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در استکهلم سوئد به مدت یک هفته برگزار شده بود.

گفتگو‌های سیاسی برای حل بحران یمن تاکنون بار‌ها به دلیل کارشکنی عربستان سعودی و امارات با شکست مواجه شده است.

دور نخست و دوم این گفتگو‌ها سال ۲۰۱۵ در سوئیس و دور سوم آن سال ۲۰۱۶ به مدت سه ماه در کویت برگزار شد که آن هم با کارشکنی کشور‌های عضو ائتلاف از جمله عربستان سعودی و امارات بی‌نتیجه ماند.