به گزارش افکارنیوز،

روزنامه کویتی «القبس» با اعلام این خبر در سایت خود نوشت که این چهار وزیر عبارتند از: هند الصبیح وزیر مشاور در امور اقتصادی، حسام الرومی وزیر اشتغال و وزیر مشاور در امور شهری، عادل الخرافی وزیر مشاور در امور مجلس الأمه (پارلمان) و «بخیت الرشیدی» وزیر برق، آب و نفت.

به نوشته این روزنامه نخست‌وزیر کویت از خدمات این چهار وزیر تشکر کرد و پس از موافقت با استعفای آنها، این چهار وزیر جلسه را ترک کردند.

پیش از این رسانه‌های کویتی از استعفای وزیر نفت خبر داده بودند.

استعفای وزیر نفت در حالی است که وی اخیرا پس از برگزاری نشست شورای همکاری خلیج‌فارس در عربستان سعودی، به ریاض سفر کرده بود.

روزنامه کویتی «الرأی» پیش‌بینی کرده بود سفر هیأت کویتی به ریاض تحول مثبتی در گفت‌وگوهای مربوط به ازسرگیری تولیدات نفت در منطقه الخفجی و الوفره به وجود آورد.

تعطیلی میادین نفتی مشترک کویت و عربستان در منطقه حایل به خصوص دو میدان الخفجی و الوفره به مشکلی برای این دو کشور عضو اوپک تبدیل شده است و مسئولان دو کشور از چند ماه پیش در تلاش برای حل آن هستند.

میدان الخفجی اکتبر ۲۰۱۴ بنا به تصمیم عربستان سعودی که گفته می‌شود به دلیل پاره‌ای عوامل زیست محیطی بوده است و میدان الوفره نیز در ماه می ۲۰۱۵ بسته شد.

تولیدات این دو میدان به طور متوسط روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز است که به صورت مساوی بین کویت و عربستان تقسیم می‌شود و میدان الوفره توسط شرکت آمریکایی «شفرون» و شرکت نفت خلیج کویت و میدان الخفجی نیز توسط شرکت نفتی آرامکو عربستان اداره می‌شود.