به گزارش افکارنیوز،

منابعی در وزارت خارجه مصر به پایگاه خبری «الخلیج الجدید» اعلام کردند که قاهره یک هیئت دیپلماتیک به دمشق اعزام کرده است تا زمینه دیدارهای دوجانبه را فراهم کند .

منابع مذکور همچنین سفر قریب‌الوقوع یک مقام بلندپایه مصری( بدون ذکر نامش) به پایتخت سوریه را مورد تأکید قرار دادند که انتظار می‌رود زمان انجام این دیدار به‌زودی اعلام شود.

قاهره، از طریق هماهنگی با مسکو، تلاش می‌کند از طریق سفرهای مسئولان و هیئت‌های رسمی به دمشق محاصره و انزوای تحمیلی علیه «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه را بشکند.

به گفته منابع مذکور، سفر هفته گذشته «عمر البشیر» رئیس‌جمهوری سودان به سوریه، با هماهنگی میان قاهره و مسکو در چارچوب تلاش‌ها برای بازگرداندن سوریه به عرصه سیاسی منطقه و بین‌المللی، انجام شد.

عمر البشیر، هفته گذشته و در سفری ناگهانی به دمشق رفت و با همتای سوری خود دیدار کرد. سفر رئیس‌جمهوری سودان به سوریه، نخستین سفر یک مقام عربی به این کشور از سال 2011 تاکنون به شمار می‌آید.

طی یک ماه اخیر، شماری از کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با دمشق و بازگرداندن وی به جایگاه قبلی آن در منطقه و عرصه بین‌المللی به تکاپو افتاده‌‌اند.

ابوظبی نیز اخیرا هیئتی را برای گفت‌وگو با همتایان سوری‌شان با محوریت از سرگیری روابط بین دو کشور به دمشق اعزام کرده بود.

خبر سفر قریب‌الوقوع مقام ارشد مصری به سوریه در حالی منتشر می‌شود که روز گذشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، «علی المملوک» رئیس دفتر امنیت ملی سوریه روز شنبه مذاکراتی در قاهره داشت؛ سفری کم‌سابقه که از زمان وقوع درگیری‌های داخلی سوریه از سوی یک مسؤول امنیتی برجسته سوری به مصر انجام گرفته است.