به گزارش افکارنیوز،

شبکه سی ان ان امروز در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد دولت ترامپ فاش کرد در تماس تلفنی که چندی پیش میان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه انجام شده بود، ترامپ خطاب به اردوغان گفته بود: همه سوریه مال تو، ما کارمان را تمام کردیم.

در این گفتگوی تلفنی که در تاریخ 14 دسامبر انجام شد، اردوغان از اقدام واشنگتن در خصوص مبارزه با تروریسم در سوریه ابراز خرسندی کرد و با اشاره به مشکلاتی که حضور آمریکا در منطقه ایجاد کرده، اعلام کرد ترکیه آماده ارائه هرگونه کمکی است.

طبق گزارش سی ان ان، تلاش اردوغان برای متقاعد کردن ترامپ به منظور عقب نشینی از سوریه با این استدلال که گروه تروریستی داعش در سوریه شکست خورده است، سبب شد ترامپ پشت تلفن خشمگین شود و با پرخاشگری بگوید: بسیار خب، همه اش مال تو، ما کارمان را تمام کردیم.

گفتنی است ترامپ امروز نیز در توییتی اعلام کرد اردوغان به وی اطلاع داد باقیمانده عناصر داعش را در سوریه از بین خواهد برد. ترامپ در خصوص اردوغان گفت: او مردی است که می تواند این کار را انجام دهد؛ به علاوه این که ترکیه در همسایگی ( سوریه) قرار دارد. سربازان ما در حال بازگشت به خانه هستند.