به گزارش افکارنیوز،

'پولیتیکو' روز دوشنبه به نقل از رابرت ام شروم، استراتژیست و مدیر «مرکز آینده سیاسی» و «انستیتو مطالعات سیاسی آنروه» نوشت: تحولات سال ۲۰۱۹ منشاء سیاسی نخواهد داشت، ولی پیامد‌های سیاسی عمیق بر جای خواهد گذاشت. در صورتیکه شیب رشد اقتصادی سال‌های پایانی اوباما، که ترامپ آن را به حساب خودش گذاشت، کاهش یافته یا روند آن معکوس شود، ترامپ مورد سرزنش قرار خواهد گرفت؛ فارغ از اینکه او تا چه اندازه دموکرات ها، به خصوص دموکرات‌های مجلس نمایندگان را هدف حمله قرار می‌دهد. مسئولیت شرایط اقتصادی همواره بر عهده رئیس جمهور‌ها بوده است.

این کارشناس آمریکایی گفت: ترامپ سعی کرده است با گرفتن اعتباری که استحقاق آن را ندارد، خود را قبله آمال معرفی کند، به طوری که هیچکدام از اسلاف او چنین کاری را نمی‌کردند.

وی ادامه داد: به رغم کاهش آمار بیکاری و رشد اقتصادی خوب، دموکرات‌ها توانستند با فاصله قابل توجهی جمهوری خواهان را از مجلس نمایندگان بیرون کنند. حال به این شرایط، کسادی و سایه تحقیقات کیفری، رفتار متعارض با عرف ریاست جمهوری، دشمنی با اقلیت ها، زنان، جوانان و حومه نشینان و همچنین سیاست‌های متناقض در مورد خدمات سلامت و پزشکی را اضافه کنید تا دریابید که در پایان سال آینده، انتخاب مجددش به عنوان رئیس جمهوری بعدی هدفی به مراتب دور از دسترس خواهد بود.