به گزارش افکارنیوز،

یک مقام کره جنوبی امروز (سه شنبه) اعلام کرد شورای امنیت سازمان ملل یک معافیت تحریمی برای کره شمالی در نظر گرفته است تا دو کره در این هفته برای پروژه مدرن‌سازی و راه‌اندازی جاده‌ها و خطوط راه آهن در امتداد مرز مشترک، یک مراسم نمادین برگزار کنند.

قرار است این مراسم روز چهارشنبه در ایستگاه پانمون در شهر مرزی «کائسونگ» در کره شمالی برگزار شود. این پروژه بخشی از توافقنامه‌ای است که سران دو کشور در ماه آوریل سال جاری میلادی با هدف توسعه رفاه مشترک در شبه جزیره کره امضا کردند.

با وجود اینکه برگزاری این مراسم خود مشمول تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی نمی شود، معافیتی باید در نظر گرفته شود که قطار حامل مقامات کره جنوبی و همچنین محموله های لازم برای این مراسم امکان ورود به کره شمالی را داشته باشند.

دولت کره جنوبی امروز اعلام کرد وسایل و تجهیزات مورد نیاز را به همراه 30 مقام این کشور به کره شمالی فرستاده است. یک گروه دیگر از مقامات کره جنوبی هم روز دوشنبه به منظور انجام تدارکات لازم برای این مراسم به کره شمالی رفتند.

وزیر اتحاد کره جنوبی و وزیر حمل و نقل این کشور به همراه وزیر راه آهن کره شمالی و تعدادی از مقامات بلندپایه دیگر قرار است در این مراسم شرکت کنند.

شورای امنیت سازمان ملل تابستان سال جاری میلادی قطعنامه‌ای که در آن تحریم‌های جدید علیه کره شمالی وضع شده بود را به تصویب رساند.