به گزارش افکارنیوز،

نتیجه یک نظرسنجی از میلیونر‌های آمریکایی با موضوع حمایت از دونالد ترامپ نشان می‌دهد که حتی جمهوری‌خواه متمول هم درباره اینکه او نامزد نهایی این حزب در انتخابات آتی ریاست جمهوری می‌شود، تردید‌های جدی دارند.

بنا بر نوشته «سی. ان. بی. سی»، نتیجه جدیدترین نظرسنجی در آمریکا از افراد متمول نشان می‌دهد که اعتماد میلیونر‌های آمریکایی به دونالد ترامپ کاهش یافته و تنها ۳۴ درصد از آن‌ها اعلام کرده‌اند که به او در انتخابات آتی ریاست جمهوری رای می‌دهند.

پیش از این، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» هم در گزارشی خبر داده بود که میزان حمایت از ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در میان طرفدارانش هم کاهش یافته است (جزئیات بیشتر).

شبکه «سی. ان. بی. سی» با اشاره به نظرسنجی اخیر گزارش داد: «آمریکایی‌های ثروتمند، از نظر سیاسی یک گروه کنشگر مهم هستند و ۹۶ درصد از آن‌ها گفتند که در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر شرکت کردند».

در این نظرسنجی، از میلیونر‌های آمریکایی سوال شد در صورتی که همین امروز انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود آیا به ترامپ رای می‌دهند؟

تنها ۳۴ درصد از مجموع میلیونر‌های آمریکایی اعلام کردند که در صورت برگزاری این انتخابات، به ترامپ رای خواهند داد.

میزان حمایت میلیونر‌های جمهوری‌خواه از ترامپ در این نظرسنجی ۶۲ درصد بوده است و ۱۸ درصد از آن‌ها هم می‌گویند که از نظر آن‌ها ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد نهایی جمهوری‌خواهان نخواهد بود.

این نظرسنجی هفتم تا نوزدهم نوامبر از ۷۵۰ نفر از سرمایه‌گذار آمریکایی گرفته شده که میزان دارایی آن‌ها یک میلیون دلار سرمایه به بالا بوده است.

از مجموع ۷۵۰ نفری که در نظرسنجی شرکت کردند، ۳۹.۹ درصد جمهوری‌خواه، ۳۲.۴ درصد مستقل و ۲۵.۷ درصد خود را دموکرات معرفی کردند.

۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که از نظر آن‌ها ترامپ نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری نخواهد بود.

از نظر ۸ درصد از میلیونر‌های آمریکایی شرکت کننده در این نظرسنجی، «جان کسیک» فرماندار کنونی اوهایو نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۰ می‌شود و نظر ۷ درصد از میلیونر‌ها این است که «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا نامزد نهایی این حزب خواهد بود.

به اعتقاد شبکه «سی. ان. بی. سی» نتیجه این نظرسنجی بدان معنا است که «حداقل برخی از جمهوری‌خواهان اعتقاد دارند که رئیس‌جمهور ممکن است در رقابت‌های مقدماتی سال ۲۰۲۰ با چالش مواجه شود و شکست بخورد یا اینکه او مجبور به ترک پیش از موعد منصب ریاست جمهوری شود».

طبق نتیجه این نظرسنجی، ۳۸ درصد از میلیونر‌های حزب دموکرات اعتقاد دارند که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا نامزد نهایی این حزب در انتخابات آتی ریاست جمهوری می‌شود.

۲۲ درصد از میلیونر‌های دموکرات در این نظرسنجی گزینه «افراد دیگر» را به عنوان نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کردند و ۱۰ درصد هم معتقد بودند که «الیزابت وارن» سناتور دموکرات این کشور نامزد نهایی این حزب خواهد شد.