به گزارش افکارنیوز،

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه را محکوم کرد.

وی طی اظهاراتی به خبرگزاری‌ «آناتولی» گفت: جنایتکار و قاتل کودکان نمی تواند درس‌هایی درباره انسانیت بدهد و کسی که دست به ظلم و تروریسم علیه فلسطین می‌زند نمی‌تواند فردی که مظلومان جهان را یاری می‌کند، مورد حمله قرار دهد.

وی اعلام کرد «هجمه نتانیاهو به اردوغان به دلیل ترس و وحشتی است که این جنایتکار با آن زندگی می‌کند؛ این رعب هم ناشی از ایستادگی ملت فلسطین، موفقیت جنبش‌های تحریم رژیم صهیونیستی در جهان و نیز اتهام‌های فسادی است که وی در داخل با آن روبه‌روست».

هنیه در ادامه از اتهام‌زنی نتانیاهو به اردوغان ابراز تعجب و تأکید کرد «نتانیاهو، جنایتکار و قاتل کودکان است که جنایت‌های زیادی علیه ملت فلسطین انجام داده است؛ او اصلا معنای انسانیت را نمی‌فهمد» و افزود «چگونه کسی که حقوق فلسطینی‌ها را نقض و به سرزمین و مقدسات آنها تجاوز می‌کند فردی را که با مظلومان اعلام همبستگی و با درد و رنج آنها زندگی می‌کند، مورد تعدّی قرار می‌دهد».

هنیه تأکید کرد کسی که دستش به خون کودکان، زنان و سالمندان فلسطین آلوده است ، در طول 70 سال وحشتناک‌ترین جنایات را علیه آنها انجام داده ، شایسته نیست از انسانیت و حقوق انسانی صحبت کند.

هنیه در پایان گفت کسی که سرزمین فلسطین را به غارت برده، اهالی آن را آواره کرده، هزاران نفر از جمله زنان و کودکان بازداشت کرده، آنها را از ابتدایی‌ترین حقوق محروم کرده، بیش از دو میلیون فلسطینی در نوار غزه تحت محاصره قرار داده و متهم به فساد است نمی تواند درس‌هایی درباره دموکراسی بدهد.

تنش لفظی میان نتانیاهو و اردوغان در هفته جاری به اوجه خود رسید به نحوی که دو طرف یکدیگر را دیکتاتور خطاب کردند.

همچنین «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در صفحه توئیتر خود، نتانیاهو را قاتل خونسرد عصر مدرن خواند.