به گزارش افکارنیوز،

وزارت امور خارجه سوریه در اعتراض به حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی در دو نامه‌ جداگانه به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت این سازمان این اقدام را محکوم کرد.

سوریه تاکید کرده است اگر حمایت‌های نامحدود دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی نبود این رژیم دست به اینگونه تهاجم‌های خطرناک  نمی‌زد.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه خود بار دیگر از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواسته است به مسئولیت خود در قبال حفظ صلح و امنیت بین‌المللی عمل کرده و اقدامات قاطعانه‌ و فوری برای ممانعت از تکرار این گونه حملات اسرائیلی‌ها اتخاذ کند.

در همین حال، جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان به نماینده دائم این کشور در سازمان ملل دستور داده است تا شکایتی را به شورای امنیت علیه رژیم اسرائیل به دلیل استفاده از حریم هوایی لبنان در حمله به سوریه ارائه کند.

وزارت خارجه لبنان با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، حملات هوایی اسرائیل به سوریه را محکوم و بر حق این کشور در دفاع مشروع از تمامیت ارضی و حاکمیت خود تاکید کرد.

وزارت خارجه لبنان از جامعه جهانی و شورای امنیت خواست تا حملات هوایی اسرائیل و استفاده جنگنده‌های این رژیم از آسمان لبنان برای حمله به «کشوری دوست» را به دلیل نقض آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت محکوم کنند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شب گذشته با نقض حریم هوایی لبنان از جنوب، اقدام به شلیک ۱۶ فروند موشک به اطراف شهر دمشق، پایتخت سوریه کردند که پدافند موشکی این کشور موفق شد بیشتر این موشک‌های مهاجم را رهگیری و منهدم کند.