به گزارش افکارنیوز،

منابع خبری روز چهارشنبه از ژست ریاکارانه سرمایه‌گذاران غربی در محکوم کردن رژیم عربستان سعودی بابت قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی پرده برداشته‌اند.

«ریچارد برانسون»، بنیان‌گذار «گروه ویرجین» یکی از مدیران شرکت‌های غربی بود که بعد از ترور خاشقچی اعلام کرد به سرمایه‌گذاری‌ها در عربستان سعودی پایان می‌دهد. او ۱۲ اکتبر (۲۰ مهرماه) گفت: رایزنی‌ها را با عربستان سعودی بر سر قراردادی به ارزش ۱ میلیارد دلار متوقف کرده است. در بیانیه برانسون در آن روز آمده است: «دخالت حکومت در این قتل، در صورتی که درست از آب در بیاید، توانایی هر کدام از ما در غرب برای تجارت با حکومت سعودی تغییر می‌دهد.»

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، اما اکنون فاش کرده برانسون چند روز بعد برای «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی پیام خصوصی ارسال کرده و به او برای رها شدن از فشار‌های عمومی در ماجرای قتل خاشقچی توصیه‌هایی ارائه کرده است.

 

وال‌استریت‌ژورنال نوشته برخی از مدیران دیگر شرکت‌های غربی راهبرد محکوم کردن علنی قتل خاشقچی و ادامه تجارت با حکومت سعودی را در پیش گرفته‌اند، به این دلیل که بسیاری از این مدیران آینده شرکت‌هایشان را به پول عربستان سعودی و برنامه‌های اقتصادی بن سلمان گره زده‌اند.