به گزارش افکارنیوز،

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی هفته جاری بار دیگر با نقض حریم هوایی لبنان، مناطقی در سوریه را هدف قرار دادند؛ اما موضوع این بار تنها به نقض حریم هوایی لبنان محدود نبود، بلکه چیزی نمانده بود که فاجعه‌ای برای هواپیماهایی رخ دهد که در حال فراز و فرود در فرودگاه بیروت بودند.

روزنامه «الاخبار» در گزارشی در همین خصوص نوشت، نزدیک بود فاجعه‌ای در آسمان لبنان رخ دهد؛ جنگنده‌های اسرائیلی سه هواپیمای مسافربری را سپر خود قرار دادند و چند موشک از فراز لبنان به سمت اهدافی در دمشق شلیک کردند. منابع مسئول اعلام کردند تجاوز رژیم صهیونیستی برای یک هواپیمای ترکیه که به تازگی از فرودگاه بیروت بلند شده بود به علاوه دو هواپیمای لبنانی و انگلیسی که در حال آمدن به سمت همین فرودگاه بودند، ایجاد خطر کرد.

الاخبار خطاب به مسئولان لبنانی نوشت که تا چه زمانی آسمان و دریای لبنان برای اسرائیل «مباح» است که در آن جولان دهد و حریم لبنان را نقض کند؟

این روزنامه از مقامات لبنان خواست که دست‌کم برای شکستن تحریم غرب تلاش کنند که لبنان را از خرید سلاح‌های دفاعی از روسیه یا دیگر کشورهای دوست منع کرده است. 

در پی این موضوع «یوسف فنیانوس» وزیر حمل و نقل و امور عمومی لبنان با «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تماس گرفت و اعلام کرد لبنان به طرز معجزه‌آسایی از فاجعه‌ای انسانی نجات پیدا کرد، این فاجعه نزدیک بود مسافران دو هواپیما را هنگام نقض حریم هوایی لبنان توسط جنگنده‌های اسرائیلی برای حمله به دمشق هدف قرار دهد.

«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان نیز از سفیر و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل خواست شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به سازمان ملل ارائه دهد.

در حالی که رژیم صهیونیستی معمولا درباره تجاوزات و حملات موشکی خود به سوریه سکوت می‌کند، امروز (پنجشنبه) یک مقام ارشد امنیتی این رژیم مسئولیت حملات بامداد گذشته به سوریه را برعهده گرفت. این مقام صهیونیست در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» با تکرار ادعاها علیه حضور نظامی ایران در سوریه، اذعان کرد که رژیم صهیونیستی حملات بامداد چهارشنبه به سوریه را انجام داده است.