به گزارش افکارنیوز،

شمار زیادی از ساکنان این استان در شهرک «السبخه» واقع در 30 کیلومتری جنوب شرق شهر رقه دست به تظاهرات زدند و تهدیدهای دولت ترکیه مبنی بر حمله مجدد به سوریه را محکوم کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی، حمایت مستقیم ترکیه از گروههای تروریستی را محکوم دانستند.

این افراد که از مناطق مختلف استان در السبخه تجمع کرده بودند، پرچم رسمی دولت سوریه و تصاویر بشار اسد رئیس جمهور این کشور را در دست داشتند.

تظاهرات کنندگان همچنین اعلام کردند که از دستاوردهای ارتش سوریه در برابر گروههای تروریستی احساس افتخار می‌کنند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با بیان اینکه پرچم رسمی سوریه «همه مردم سوریه را گرد هم جمع می‌کند»، اعلام آمادگی کردند که جان خود را فدای سوریه کنند.

«عبد الله ابراهیم النور» رئیس انجمن کشاورزان السبخه به خبرنگار سانا گفت که «ارتش عربی سوریه تنها ضامن اتحاد ملی است و همه فرزندان عشایر حاضر در استان آمادگی کامل دارند که در راه میهن جانفشانی کنند و امروز امیدوارند که استان به آغوش حکومت سوریه بازگردد».

«عبد الله الرفاعی» که یکی از سرشناسان عشایر السبخه است، تصریح کرد که جوانان رقه در این تظاهرات شرکت کردند تا تهدیدها و اقدامات «رژیم ترکیه حامی تروریسم» را محکوم کنند.

الرفاعی همچنین گفت که این جوانان نمی‌پذیرند نیروهای ترکیه‌ای یا سایر نیروهای سایر کشورها قداست خاک سوریه را از بین ببرد.

«سالم الخلیف» -از ساکنان رقه- در این زمینه اعلام کرد که جوانان سوریه در برابر هر تهدیدی با هم متحد هستند و این مسئله محدود به رقه نیست؛ «زیرا خاک ترکیه واحد است... و ارتش تنها ضامن امنیت است و پرچم سوریه سایه خود را بر سر تمامی فرزندان سوریه می‌گستراند».

«رابعة الناصر» هم که یکی از زنان شرکت کننده در این تظاهرات بود، اظهار داشت که «اگر ترکیه اشغالگر تلاش کند که به خاک ما نزدیک شود مردم سوریه آن را بیرون خواهند راند... مردم امروز در شادی پیروزی در برابر تروریسم زندگی می‌کنند».

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بارها تهدید کرده است که علیه شبه‌نظامیان کُرد در منطقه شرق فرات دست به عملیات خواهد زد.