به گزارش افکارنیوز،

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان طی سخنرانی در کنفرانس سفیران این کشور گفت که عدم ثبات در وضعیت داخلی پاکستان منجر به نمایش چهره ای منفی از این کشور در سطح جهان شده است.

وی افزود که بدون توجه و رسیدگی به وضعیت داخلی قادر به اتخاذ سیاست خارجی موثر برای پاکستان نخواهیم بود.

قریشی در ادامه ضمن اشاره به عقب بودن پاکستان نسبت به سایر کشورها در زمینه پیشرفت و اقتصاد طی سال های اخیر گفت که باید توجه داشته باشیم اگر چهره منفی از پاکستان در دنیا به نمایش گذاشته شود در این صورت صنعت توریسم ما دچار آسیب شده و تاثیر بدی بر سرمایه گذاری های خارجی در پاکستان خواهد گذاشت.

وزیر خارجه پاکستان همچنین ضمن تاکید بر اینکه قرن بیست و یکم در واقع قرن آسیا است گفت که در آسیا سالانه ۴۷۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت می گیرد این در حالی است که پاکستان از ابتدای تاسیس تاکنون ۴۲ معاهده سرمایه گذاری به امضا رسانده است و سهم پاکستان در تجارت جهانی برابر با ۰.۱۲ درصد است.

وی افزود که کسری تجاری و قرض های خارجی از دولت های قبلی به دولت جدید پاکستان به ارث رسیده است و ما اکنون برای ادای قرض های خود مجبور به قرض گرفتن مجدد هستیم.

وزیر خارجه پاکستان در ادامه گفت که پاکستان تاکنون ۱۶ بار از صندوق بین المللی پول قرض گرفته است و محبوریم برای هفدمین بار نیز به این نهاد مراجعه کنیم.

وی افزود صندوق بین المللی پول نیز برای اعطای وام شروطی دارد که ملت پاکستان حاضر به پذیرش آن نیستند.

لازم به ذکر است که کنفرانس سفیران با حضور سفرای پاکستان در ۱۲ کشور چین، ژاپن، کره، اندونزی، مالزی، ترکیه، امارات متحده عربی و... به مدت ۲ روز در پاکستان برگزار شد.