به گزارش افکارنیوز،

سایت 'عربی 21' روز شنبه نوشت: خانم 'ریم سلیمان' پس از پناهندگی به هلند، در صفحه شخصی اش در توئیتر فاش کرد که پیش از پناهندگی، تحت فشار و ظلم و ستم مقامات سعودی در کشورش قرار گرفته است.

وی نوشت، در دورانی که در عربستان بوده از جانب القحطانی مشاور سابق ولیعهد سعودی تحت فشار شدید قرار گرفته است.

این نویسنده منتقد سعودی افزود: داستان از آنجا آغاز شد که فردی با من تماس گرفت و خود را معاون سعود القحطانی معرفی کرد و از من خواست دیگر برای مطبوعات چیزی ننویسیم. این شخص ناشناس من را تهدید کرد که در صورت مخالفت با این دستور، مشکلات بسیار زیادی برایم ایجاد خواهد شد که زندان کمترین آن خواهد بود. تلاش کردم که علت آن را جویا شوم اما او با عصبانیت پاسخ داد که دستور را اجرا کن و با من بحث نکن.

سلیمان ادامه داد: به شدت ترسیدم و نگران بودم که همان بلایی که سر دیگران آوردند سر من هم بیاورند. چاره ای جز اجرای دستور آن ها نداشتم. یک هفته به همین منوال گذشت تا اینکه نیروهایی تا بن دندان مسلح به خانه ام حمله کرده و مرا بازداشت کردند.

این نویسنده سعودی نوشت: آن ها مرا را به مکان نامعلومی در ریاض منتقل کردند و دو روز کامل تحت بازجویی، اهانت و شکنجه روانی قرار گرفتم. درباره مقالات و مطالب توئیتری که نوشته بودم، بازجویی شدم و در جریان آن مورد اهانت قرار گرفتم و تهدید به شکنجه شدم.

وی افزود: پس از این شکنجه ها به من گفتند که آزادم خواهند کرد، اما دیگر نباید مطلبی بنویسم. همچنین به من هشدار دادند که درباره آنچه بر سرم آمده به کسی چیزی نگویم. مدتی به همین شکل سپری شد. تلخ ترین و دشوارترین روزهای زندگی ام را تجربه کردم.

سلیمان ادامه داد: برایم چاره ای جز فرار از کشور باقی نگذاشتند. به دنبال امنیت بودم و می خواستم آزادانه نفس بکشم، به همین جهت کشورم را ترک و به هلند رفتم و اکنون به عنوان پناهنده در این کشور زندگی می کنم. از شما پنهان نمی کنم می ترسیدم بلایی که بر سر سایر زنان فعال از شکنجه تا ناپدید شدن اجباری و حتی تجاوز آمده بر سر من هم بیاید.

نویسنده سعودی در پایان افزود : قلبم در کنار میهنم و خانواده ام است که ممکن است به خاطر خروجم از کشور و افشاگری درباره آزار و اذیتی که قرار گرفتم، مورد ازار و اذیت قرار بگیرند. قلبم با زنان و مردانی است که به ناحق به زندان افتاده اند و در معرض شکنجه و تعرض و نقض حقوق اساسی خود قرار گرفتند. تاسف بار است که وطن به خاطر حکام آن از آغوشی امن برای فرزندانش به جهنمی برای آنها تبدیل شده است.

دولت سعودی طی ماه های اخیر به خاطر دستگیری دهها نفر از فعالان مدنی ، نویسندگان ، شعرا و روزنامه نگاران به بهانه های متفاوت و رفتار بد با آنان در زندان ها از سوی نهادها و سازمان های حقوق بشری مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.