به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی آمریکایی «استرات فور» در گزارشی نوشت حاکمیت نظامی و سیاسی ولیعهد سعودی ممکن است در صورت ناکامی وی در جنگ یمن، زیر سوال برود.

در این گزارش ضمن ابراز امیدواری درباره توقف جنگ یمن در پی مذاکرات طرف های یمنی در سوئد، آمده است: بازگشایی گذرگاه های انسانی در یمن نخستین بار در چهار سال گذشته، ممکن است بخشی از کمک های بسیار ضروری را برای یمنی ها تامین کند. ادامه آتش بس جزئی در الحدیده هرچند به صورت موقت، خواهد توانست مقدمه توافقنامه های اصولی دیگر باشد.

این پایگاه اینترنتی افزود: فرماندهان سعودی و اماراتی خواهند دید که حمایت های داخلی از آنها برای ادامه جنگ یمن کاهش یافته است. حاکمیت نظامی و سیاسی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، در بین خاندان حاکم ممکن است در صورت ناکامی او در جنگ یمن، زیر سوال برود. به ویژه که مشارکت در جنگ یمن، هزینه سنگینی برای سعودی‌ها داشت.

در ادامه این گزارش آمده است فرماندهان ائتلاف به‌سرکردگی سعودی باید در راهبرد نظامی خود در جنگ یمن با دقت بازنگری کنند. نگارنده این گزارش می‌افزاید: با وجود آنکه آمریکا به حمایت از این ائتلاف در یمن ادامه خواهد داد، کنگره ممکن است ائتلاف و دولت یمن را وادار کند تا با حوثی ها (انصارالله) به منظور کاستن از بحران انسانی، به توافق برسند. همه طرف های جنگ یمن با چالش های داخلی روبرو هستند که ممکن است جنگ را پیچیده تر کند.