به گزارش افکارنیوز،

 کاخ کرملین امروز، یکشنبه اعلام کرد،"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در پیام تبریک خود برای "شی جین پینگ" رئیس جمهوری چین، به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی و نزدیک شدن به جشن بهار، هماهنگی مواضع مسکو و پکن را پایه و اساس محکم و خوبی برای حل و فصل مشکلات منطقه‌ای و جهانی نامید. در پیام پوتین تاکید شده که روابط کامل قابل اعتماد و مشارکت و همکاری راهبردی بین روسیه و چین به سطح بی سابقه‌ای ارتقاء یافته است.

ولادیمیر پوتین در پیام تبریک خود برای "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا به مناسبت جشن کریسمس و فرا رسیدن سال نو، تاکید کرد که روابط روسیه و آمریکا عامل مهمی در تامین ثبات راهبردی و امنیت جهانی است و مسکو برای گفت‌وگو با واشنگتن بر اساس یک دستور کار گسترده آمادگی کامل دارد.

رئیس ‌جمهوری روسیه در پیام تبریک خود به مناسبت فرا رسیدن سال نو به "بشار اسد" همتای سوری خود تبریک گفته و تأکید کرد که روسیه در آینده نیز به این کشور در مبارزه با تروریسم و دفاع از استقلال و تمامیت ارضی سوریه کمک خواهد کرد. وی  بازگشت صلح و ثبات و زندگی آرام برای مردم سوریه را آرزومند شد.

ولادیمیر پوتین همچنین در پیام تبریک خود برای "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه ابراز اطمینان کرد که مسکو و آنکارا روابط خود را برای تقویت ثبات و امنیت در منطقه آسیا ادامه خواهند داد. وی نسبت به موفقیت در توسعه روابط دوجانبه بین مسکو و آن ترکیه ابراز خرسندی و تأکید کرد که تلاش‌های مشترک مسکو و آنکارا نقش تعیین کننده‌ای در مبارزه با تروریسم در سوریه و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی اوضاع در کشور داشته است.

رئیس جمهوری روسیه در پیام تبریک خود برای "فرانک-والتر اشتاین‌مایر" رئیس جمهوری و "آنگلا مرکل" صدراعظم این کشور، ابراز امیدواری کرد که دو کشور به همکاری‌های خود در دستور کار بین المللی ادامه دهند.

رئیس ‌جمهوری روسیه در پیام تبریک خود برای امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود، جشن کریسمس و سال نو میلادی را تبریک گفته و تأکید کرد که به ادامه مشارکت و توسعه همکاری‌های متقابل سودمند بین دو کشور امیدوار است.

ولادیمیر پوتین در پیام تبریک خود برای شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز یادآور شد که روابط مسکو و توکیو دارای توان بالقوه بسیار زیادی است و ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای بین دو کشور سازنده و تأیید کننده تمایل دو طرف برای حل و فصل مشکلات باشد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین برای پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک جهان نیز فرا جشن کریسمس و فرا رسیدن سال نو میلادی را تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد که روابط روسیه و واتیکان هر چه بیشتر تقویت شده و گفت‌وگوهای بین ادیان تقویت شوند.

پوتین پیام تبریکی نیز برای رهبر کوبا ارسال کرده و در آن بر راهبردی بودن مشارکت دو کشور تاکید کرده و بر توسعه هر چه بیشتر روابط دوجانبه تأکید کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه در پیام تبریکی برای همتای ونزوئلایی خود نیز یادآور شد که مذاکرات بین کاراکاس و مسکو، تایید کننده مواضع نزدیک دو طرف بوده و اجازه داده تا همکاری های دوجانبه گسترش یابد.

ولادیمیر پوتین سال نو را به "الیزابت" دوم، ملکه انگلیس، "ترزا می" نخست وزیر این کشور و مردم انگلیس نیز تبریک گفت.

رئیس جمهوری روسیه پیام‌های تبریک مشابهی برای تمامی همتایان خود در کشورهای عضو جامعه مشترک المنافع و اروپایی و ... ارسال کرد.