به گزارش افکارنیوز،

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سال ۲۰۱۸ میلادی در پاسخ به حملات وحشیانه هوایی، زمینی و دریایی عربستان سعودی و امارات مورد حمایت آمریکا و برخی از کشور‌های غربی و عربی به عربستان، امارات و مواضع مزدوران آنان در جنوب عربستان و نیز در داخل یمن صد‌ها فروند انواع موشک از جمله موشک‌های بالستیک شلیک کرد و توانایی موشکی خود را بیش از پیش به رخ کشید.

نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ چهار فروند موشک بالستیک کوتاه برد و پنج فروند موشک بالستیک قاهر ام ۲ شلیک کرد که در آن اهدافی در عمق خاک عربستان از جمله فرودگاه منطقه‌ای جیزان و نیز مواضع متجاوزان در داخل یمن هدف قرار گرفت.

یگان موشکی نیرو‌های یمنی ماه فوریه، مواضع نیرو‌های ائتلاف متجاوز و فرودگاه ملک فیصل در خمیس مشیط را در استان عسیر در جنوب عربستان با موشک‌های بالستیک هدف قرار داد.

ماه مارس نیز شاهد شلیک چهار فروند موشک بدر ۱، یک فروند موشک کوتاه برد، یک فروند موشک برکان ۲ اچ و یک فروند موشک قاهر ۲ ام بود که در این حملات، شرکت آرامکو در جیزان و نجران، فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض و فرودگاه منطقه‌ای اب‌ها هدف قرار گرفتند.

نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ماه آوریل، شانزده فروند موشک بدر ۱، پنج فروند موشک قاهر ۲ ام، نه فروند موشک بدر ۲ و چند فروند موشک برکان ام اچ به طرف جیزان، المخا، عسیر، بندر آرامکو، فرودگاه و مخزن‌های سوخت آرامکو در جیزان، نیروگاه برق نجران، مأرب و ساحل غربی شلیک کردند. در این ماه ساختمان وزارت دفاع عربستان و دیگر تأسیسات در ریاض و شهرک اقتصادی ملک عبدالله در جیزان از جمله اهداف حملات موشکی نیرو‌های یمنی بود.

ماه مه گذشته، هشت فروند موشک بدر ۱، دو فروند موشک قاهر ۲ ام و چند فروند موشک برکان ۲ اچ از یمن شلیک شد که اهدافی در عمق خاک عربستان، جبهه‌های نبرد در داخل یمن، بندر الجاف و تأسیسات اقتصادی در ریاض را هدف قرار داد. ماه ژوئن چهار فروند موشک کوتاه برد، چهار فروند موشک بدر ۱، دو فروند موشک قاهر ۲ ام و یک فروند موشک توشکا به طرف ساحل غربی یمن و عمق خاک عربستان شلیک شد.

ماه ژوئیه، در مجموع نه فروند موشک بالستیک کوتاه برد، چهار فروند موشک بدر یک و یک فروند موشک توشکا شلیک شد که در این حملات موشکی، فرودگاه و تأسیسات اقتصادی در نجران، جیزان، عسیر در داخل عربستان و ساحل غربی، تعز، الضالع و البیضا در داخل یمن هدف قرار گرفت.

ماه اوت، هفت فروند موشک بالستیک کوتاه برد، چهارده فروند موشک بدر ۱، یک فروند موشک بالستیک زلزال ۳، هجده فروند موشک بالستیک زلزال ۱ و چهار فروند موشک بالستیک زلزال ۲ به سوی اهدافی در عمق خاک عربستان و جبهه داخلی یمن شلیک شد.

ماه سپتامبر پانزده فروند موشک بدر ۱، چهار فروند موشک بالستیک کوتاه برد و چهارده فروند موشک زلزال ۱ شلیک شد. اهدافی در عمق خاک عربستان، فرودگاه منطقه‌ای جیزان، پالایشگاه آرامکو، کارخانه پتروشیمی در شهرک اقتصادی جیزان، هدف این حملات موشکی بود.

نیرو‌های یمنی ماه اکتبر، سی و سه فروند موشک زلزال ۱، پنج فروند موشک زلزال ۲، شش فروند موشک بالستیک بدر ۱، شش فروند موشک دقیق بدر ۱ پی و سه فروند موشک بالستیک کوتاه برد از یمن به طرف عمق خاک عربستان و اهدافی در داخل یمن شلیک کردند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ماه نوامبر سه فروند موشک بالستیک بدر ۱، یک فروند موشک دقیق بدر ۱ پی، یک فروند موشک زالزال ۱ و یک فروند موشک بالستیک زالزال ۲ به طرف پایگاه‌ها و اردوگاه‌های متجاوزان در داخل، فرماندهی ائتلاف متجاوز در عدن و استان‌های مارب، البیضاء و الجوف و نهم شلیک کردند. در این ماه دو بار فرودگاه‌های دوبی و ابوظبی با هواپیما‌های بدون سرنشین صماد ۳ هدف حمله قرار گرفت.