به گزارش افکارنیوز،

بنا به نتایج حاصل از آراء شمرده شده تا به این لحظه، حزب « عوامی لیگ» به رهبری «شیخ حسینه» با کسب بیش از ۱۵۱ کرسی، در این انتخابات پیروز شده است.

با استناد به نتایج اعلام شده، احزاب حامی دولت در مجموع به ۱۹۱ کرسی دست یافته و ائتلاف ضد دولت تنها ۵ کرسی از مجموع ۳۵۰ کرسی پارلمان را به دست آورده است.

ائتلاف ضد دولت به رهبری حزب ملی‌گرای بنگلادش، نتایج اعلام شده را نپذیرفته و از کمیسیون نظارتی خواسته است که رای به ابطال انتخابات بدهد. «کمال حسین» رهبر ائتلاف مذکور در همین ارتباط به خبرنگاران گفت: ما خواستار برگزاری انتخاباتی جدید در اولین فرصت ممکن تحت نظارت دولتی بی‌طرف هستیم.

بنگلادش در هفته های اخیر صحنه اعتراضات گسترده و بازداشت مخالفان از سوی پلیس بوده است. احزاب مخالف دولت بنگلادش معتقدند موج دستگیری ها پس از هشتم نوامبر، زمان دعوت به انتخابات سراسری در این کشور با هدف ایجاد فضای رعب و وحشت صورت گرفته است.

حزب ناسیونالیست بنگلادش، بی ان پی، مهمترین حزب ملی گرای اپوزیسیون که خالده ضیا، رهبر آن به اتهام فساد به ۱۰ سال زندان محکوم شده با انتقاد از رویه در پیش گرفته شده از سوی دولت برای سرکوب مخالفان اعلام کرده است که بیش از هفت هزار تن از دستگیرشدگان از فعالان این حزب بوده‌اند.

جماعت اسلامی، دیگر حزب مخالف و متحد اسلامگرای حزب ناسیونالیست بنگلادش نیز مدعی است که حدود سه هزار و ۵۰۰ تن از هواداران این حزب تحت بازداشت نیروهای پلیس قرار گرفته‌اند.