به گزارش افکارنیوز،

«استنلی مک کریستال»، ژنرال بازنشسته آمریکایی روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با شبکه «ای بی سی» به انتقاد از «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا پرداخت و او را یک انسان دروغگو خواند.

مک کریستال در این مصاحبه اعلام کرد: فکر می کنم این مسئله برای من مهم است که برای افرادی کار کنم که می دانم صادق هستند. افرادی که تا آنجا که بتوانند حقیقت را می گویند.

زمانی که در این مصاحبه از مک کریستال پرسش شد که آیا فکر می کند دونالد ترامپ دروغ می گوید، پاسخ داد: من فکر نمی کنم که او حقیقت را بگوید. او بد سیرت هم هست.

این ژنرال بازنشسته در بخش دیگری از مصاحبه گفت: من نمی توانم به هیچ شخص یا سیاستمداری بگویم که اشتباه می کند. اما از آمریکایی ها می خواهم که به آینه نگاه کنند و از خودشان بپرسند که آیا می توانند از اقدامات «غیرقابل قبول» ترامپ چشم پوشی کنند؟

وی همچنین از دونالد ترامپ که در سفر اخیر خود به عراق برای بازدید از سربازان آمریکایی، دموکراتها را به دلیل مخالفت با تأمین بودجه مورد نیاز به منظور ساخت دیوار مرزی مکزیک مورد حمله لفظی قرار داده بود، انتقاد کرد و گفت: زمانی که سران کشورها از سربازان خود بازدید می کنند، به طور معمول به مشکلات آنها گوش می دهند و از آن شرایط به عنوان ابزاری برای بیان عقاید شخصی و سیاست هایشان استفاده نمی کنند.

مک کریستال همچنین ضمن اشتباه خواندن تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: درست زمانی که قرار بود با گروه تروریستی طالبان به گفتگو بنشینیم، درست زمانی که قرار بود با آنها مذاکره کنیم، او (ترامپ) این تصمیم را گرفت.

دولت آمریکا از شنبه هفته گذشته تاکنون به دلیل بی نتیجه ماندن رایزنی ها میان مقامات کاخ سفید و کنگره درباره تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی مکزیک، تعطیل شده است. این سومین بار است که دولت دونالد ترامپ تعطیل می شود.