به گزارش افکارنیوز،

الیزابت وارن  سناتور دموکرات آمریکا عصر دوشنبه و در آخرین روز از سال ۲۰۱۸ از نامزدی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا خبر داد.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» سناتور وارن اعلام کرده که برای شرکت در انتخابات سال ۲۰۲۰ کمیته‌ای انتخاباتی تشکیل می‌دهد.

سناتور وارن که از سال ۲۰۱۲ نماینده ایالت «ماساچوست» است، در رایانامه‌ای خطاب به اعضای حزب دموکرات از نامزدی خود برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

الیزابت وارن در پیام ویدیویی چهار دقیقه و سی ثانیه‌ای خطاب به هوادارانش گفت: «طبقه متوسط آمریکا مورد حمله قرار گرفته است. چگونه به اینجا رسیدیم؟ میلیاردر‌ها و شرکت‌های بزرگ در بیشتر موارد تصمیم می‌گیرند و سهم بیشتری را خواستارند. آن‌ها با کمک سیاستمداران سهم بیشتری را می‌خواهند.»

به نوشته واشنگتن پست، قرار است ۱۳ ماه دیگر انتخاباتی بین نامزد‌های حزب دموکرات برگزار شود و برنده آن نامزد نهایی دموکرات‌ها در رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا خواهد بود.

دیگر رقبای هم حزبی خانم وارن «کوری بوکر»، «کاملا هریس»، «شراد براون»، «ایمی کلوبوچار» و «کریستین گیلیبرند» و البته «برنی سندرز» به عنوان نامزد مستقل خواهند بود. گفته می‌شود که سناتور وارن عقایدی نزدیک به برنی سندرز دارد.

وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» نیز در مطلبی با اشاره به این خبر نوشت: الیزابت وارن با حضور در انتخابات ۲۰۲۰، دونالد ترمپ را به چالش می‌کشد.