به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا امروز (دوشنبه) در حساب توییتر خود تأکید کرد که نیروهای آمریکایی به آرامی در حال خروج از سوریه هستند.

ترامپ در توییتر نوشت: اگر هر کس غیر از دونالد ترامپ آن کارهایی که من در سوریه انجام دادم را می کرد، جایی که زمانی که من رئیس جمهور شدم یک افتضاح مملو از داعشی‌ها بود، از او به عنوان قهرمان ملی یاد می کردند. داعش تقریبا از بین رفته است، ما به آرامی در حال بازگرداندن سربازانمان به خانه هستیم تا در کنار خانواده هایشان باشند و در عین حال با باقی مانده های داعش هم می جنگیم.

وی در توییت دیگری نوشت: من در رقابتهای انتخاباتی برای خروج از سوریه و دیگر مکانها تبلیغ کردم. حالا که شروع به خروج نیروها از سوریه کرده ام، رسانه های جعلی و یا تعدادی از ژنرال های شکست خورده ای که نتوانستند پیش از من کارشان را انجام دهند، دلشان می خواهد از من و تاکتیک های من که در حال نتیجه دادن است، شکایت کنند. فقط دارم کاری را انجام می دهم که گفته بودم انجام می دهم.

رئیس جمهور آمریکا افزود: البته نتایج بسیار بهتر از آن شد که من گفته بودم! یادتان باشد که در دوره انتخابات، من علیه «جنگ های بی پایان» تبلیغ کردم.

دونالد ترامپ در توییت دیگری به دیوار مرزی مکزیک اشاره کرد و گفت: من در دوره انتخابات برای امنیت مرزها هم تبلیغ کردم که شما نمی توانید بدون داشتن یک دیوار محکم و قوی به آن دست یابید. مرز جنوبی کشور از مدتها پیش مثل یک «زخم باز» شده است که مواد مخدر، مجرمان (شامل قاچاقچیان انسان) و مهاجران غیرقانونی از طریق آن وارد کشور می شوند. دموکراتها باید بازگردند و این مشکل را حل کنند.

ترامپ اوایل ماه جاری میلادی از تصمیم خود برای خارج کردن فوری و کامل نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد. این تصمیم، انتقادات زیادی را از جانب اعضای هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه به دنبال داشت. لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه این تصمیم را یک «فاجعه» خواند و افزود در صورت خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه، اعتبار آمریکا زیر سؤال خواهد رفت.