به گزارش افکارنیوز،

انجمن ملی خانواده‌های اسرای فلسطینی با انتشار گزارشی اعلام کرد ۳۱۲ فلسطینی در سال ۲۰۱۸ به دست نظامیان صهیونیست در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فلسطین، انجمن ملی خانواده‌های اسیران فلسطینی در گزارش سالانه خود درباره تعداد شهدای فلسطینی در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد نظامیان اسرائیلی از ابتدای سال ۲۰۱۸ دست کم ۲۷۰ فلسطینی را در نوار غزه و ۴۲ تن را در کرانه باختری رود اردن به شهادت رسانده اند.

در این گزارش آمده است ۳۰۶ تن از شهدای فلسطینی در سال ۲۰۱۸ مرد و شش نفر، زن و ۵۷ نفر، کودک (کمتر از ۱۸ سال) هستند. بر اساس گزارش انجمن ملی خانواده‌های اسیران فلسطینی، لیلی انور الغندور ۸ ماهه و ابراهیم احمد نصار العروقی ۷۴ ساله ساکن اردوگاه المغازی در نوار غزه، کوچکترین و بزرگترین شهدای فلسطینی در سال ۲۰۱۸ بودند.

بنابر این گزارش، از تاریخ ۱ ژانویه تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ تقریبا هر ۲۸ ساعت یک نفر به دست نظامیان اسرائیلی شهید شد و بر این اساس تعداد شهدای فلسطینی در مقایسه با سال ۲۱۰۷، چهار و نیم برابر بیشتر شده است. آمار شهدای فلسطینی به دست نظامیان اسرائیلی در سال ۲۰۱۷، ۷۴ تن اعلام شده بود.

همچنین تعداد اجساد شهدای فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ به ۲۰ جسد و آمار کل اجساد شهدای فلسطینی در اسارت این رژیم از سال ۱۹۶۵ تاکنون به ۲۹۴ تن رسیده است.

محمد صبیحات، دبیرکل انجمن خانواده‌های اسرای فلسطین اعلام کرد سال ۲۰۱۸ خونین‌ترین سال در ۱۳ سال گذشته بوده و رژیم اسرائیل در این سال بیشترین جنایت را علیه فلسطینی‌ها مرتکب شده است.